poniedziałek, 18 sierpnia, 2025

„ONE”MAGDALENA PROKOP, EWA PRZETACZNIK/MALARSTWO, RZEŹBA, RYSUNEK

Serdecznie zapraszamy w czwartek 27 lutego o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicah na wernisaż wystawy Magdaleny Prokop i Ewy Przetacznik. Wystawa „One” będzie prezentowana do 30 marca br.

Wystawa „ONE” prezentowana w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach jest spotkaniem dwóch artystek młodego pokolenia: Magdaleny Prokop – obecnie studentki drugiego roku Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Ewy Przetacznik – uczennicy Katolickiego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Sączu. Magdalena i Ewa spotkały się kilka lat temu w pracowni Malarskiej Gorlickiego Centrum Kultury, gdzie szlifowały swój warsztat i poznawały świat sztuki.

Poszukując własnej drogi artystycznej kontynuują poszukiwania twórcze w zakresie malarstwa, rzeźby i rysunku. Wystawa w gorlickiej galerii jest pierwszą na taką skalę prezentacją dorobku artystycznego Magdaleny i Ewy, jak również pierwszym tak poważnym doświadczeniem wystawienniczym dla obu artystek. Na styku kobiecej wrażliwości, poszukiwań formalnych i emocjonalnych, każda z autorek w inny sposób dotyka tematu kobiet, kobiecości, ale również tego co towarzyszy im właśnie w codziennym obserwowaniu i kreowaniu  rzeczywistości. Zaprezentowane prace podejmować będą tematykę ciała, autoportretu, postaci bliskich osób lub zaobserwowanych sytuacji związanych z codziennością. Temat sam w sobie wielokrotnie podejmowany przez wielkich malarzy, staje się jeszcze bardziej osobisty i emocjonalny, kiedy autorem jest właśnie młoda kobieta – artystka.

27.02 – 30.03.2025

wernisaż wystawy – czwartek 27 luty o godz. 18:00

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

ul. Wróblewskiego 10A, Gorlice

link https://www.muzeum.gorlice.pl/component/ohanah/-630?Itemid=

Podczas wernisażu wstęp bezpłatny, w innym terminie wg. cennika

Barbara Zasowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

XIII Festiwal Blues pod Piecem

30 sierpnia 2025 r. o godz. 19.00 – Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach...

Wyniki naboru do projektu “Projektowan...

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu szkoleniowego realizow...

Dofinansowanie z Muzeum Historii Polsk...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otrzymało kolejne dofinansowanie. M...

Pierwsze żniwa 1944. Maszyny z fabryki...

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie zaprasza: W sobotę, 26 lipca, proponu...

„Lato w Hucie 2025”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza do&nb...