Pierniki, pierniczki, miodowniki… Słodkie ciasta z aromatycznymi przyprawami korzennymi, bez których trudno sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia. Czy zawsze tak było? Nasi przodkowie również bardzo cenili pierniki, ale jadali je cały rok jako dietetyczne przekąski oraz doraźnie jako leki na osłabienie i wspomagające trawienie.
Podczas grudniowych warsztatów przyjrzymy się najdawniejszym polskim recepturom na pierniki – tym, które opracowali aptekarze, lekarze oraz kuchmistrze z czasów renesansu i baroku. Popróbujemy różnych gatunków pieprzu i sporządzimy własną mieszankę przypraw, którą uczestniczki i uczestnicy będą mogli zabrać do domu.
Warsztaty poprowadzi Agnieszka Kuś, interpretatorka dziedzictwa kulinarnego, autorka tekstów, przewodniczka, edukatorka i vlogerka, która wyszukuje smakowite historie z dziejów Polski i dzieli się z nimi ze słuchaczami i czytelnikami. Realizując projekty kulinarne dotyczące polskiego i warszawskiego dziedzictwa kulinarnego, współpracuje z Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Fundacją Brama Epok, Towarzystwem Opieki nad Zabytkami w Warszawie oraz Biurem Promocji Miasta Stołecznego Warszawa.
Informacje praktyczne:
Dla kogo: dorośli, młodzież powyżej 12. r. ż.
Kiedy: sobota 9.12, niedziela 17.12, g. 11.00-12.30
Koszt uczestnictwa: 30 zł / os.
Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową
Bilety: https://tiny.pl/ck1cb