Łódzkie Centrum Obywatelskie, we współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Łodzi zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz reprezentantów miejskich instytucji kultury na szkolenie poświęcone definiowaniu rezultatów w projektach kulturalnych.
Szkolenie skierowane jest do osób aplikujących o środki w ramach otwartych konkursów Wydziału Kultury UM Łodzi. Prowadzący je twórcy i koordynatorzy projektów postarają się odpowiedzieć na pytania: Co to? – jak definiować rezultaty w projektach kulturalnych? Po co to? – jaka jest wartość dobrze zdefiniowanych rezultatów? Komu na co to? – jak dobrze określony rezultat wpływa na ocenę projektu oraz jak wspiera koordynatora w jego realizacji?
Szkolenie podzielone będzie na dwa dni robocze:
I. Wprowadzenie teoretyczne – 3.12.2020 r.
1. Jak definiujemy rezultaty projektu?
2. Trzy rodzaje rezultatów (produkt , usługa, zmiana społeczna)
3. Rezultat w kontekście innych elementów projektu (cel – rezultat, rezultat – budżet)
4. Co oznacza, że rezultat jest realistyczny, spójny i dodaje wartości projektowi?
II. Ćwiczenia praktyczne z konstruowania rezultatów projekcie – 10.12.2020 r.
1. Case study – praca nad rezultatami w grupach
2. Omówienie rezultatów, informacja zwrotna od osób zajmujących się oceną projektów w Wydziale Kultury.
3. Informacje o planowanych konkursach na rok 2021.
Kto może wziąć udział w szkoleniu?
1. Koordynatorzy i autorzy projektów, którzy już aplikowali lub planują występować o środki do Wydziału Kultury – ważne, aby były to osoby posiadające doświadczenie w tworzeniu minimum 2 projektów (nie muszą to być tematy kulturalne), gdyż nie jest to szkolenie uczące pracy projektowej od podstaw.
Przedstawiciele NGO.
2. Koordynatorzy, autorzy projektów i animatorzy z instytucji kultury planujący współpracę projektową z NGO w 2021 roku.
Szkolenie nie jest skierowane do grup nieformalnych i firm.
Szkolenie odbędzie się w formie online, 3 i 10 grudnia, na platformie ZOOM. W formularzu zgłoszeniowym należy wybrać odpowiadające zgłaszającemu się godziny (10-14 lub 16 – 20). Wymagany jest udział w obu częściach szkolenia 3.12 i 10.12.
Formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 27 listopada
PROWADZĄCE:
Jolanta Sławińska-Ryszka
Teatrolożka, menadżerka kultury, pedagog. Od ponad 18 lat zawodowo związana z sektorem kultury w Łodzi. Koordynatorka i realizatorka projektów kulturalnych. W latach 2010-2018 wykładowczyni w podyplomowym studium Zarządzanie kulturą Uniwerstytetu Łódziego. Członkini grupy inicjatywnej projektu Dotknij Teatru – łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru oraz aktywna realizatorka projektu w latach 2010-2016.
Od 2016 roku pracuje w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Łodzi, gdzie koordynuje pracę zespołu ds. mecenatu kultury oraz współpracuje przy wdrażaniu łódzkiego Programu wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej. Od 2020 roku jest Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Łodzi ds. edukacji kulturalnej. Członkini Stowarzyszenia Animatorów Forum Kraków. Członkini Rady programowej studiów dualnych Produkcja teatralna i organizacja wydarzeń artystycznych na Uniwersytecie Łódzkim.
Joanna Jędrzejczak – absolwentka pedagogiki medialnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Trenerka z 15 letnim doświadczeniem, animatorka, certyfikowany coach.
Od 2005 roku koordynuje w Łodzi wolontariat międzynarodowy, prowadziła ponad 300 godzin szkoleń dla organizacji pracujących z wolontariuszami w Polsce i Europie. Od 8 lat szkoli i współpracuje z organizacjami pozarządowymi w Łodzi w ramach Łódzkiego Centrum Obywatelskiego, które obecnie również koordynuje. Współtwórczyni autorskiej, międzynarodowej metody wspierania kreatywności w pracy z jednostkami i grupami. Koordynatorka ponad 80 projektów lokalnych, krajowych i międzynarodowych.