poniedziałek, 31 marca, 2025

Spotkanie z Anną Kamińską, autorką książki „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci”

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Anną Kamińską, autorką książki „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci”, które odbędzie się w sobotę, 18 stycznia o godzinie 16:00 w Centrum Historii Zajezdnia. Spotkaniem z Anną Kamińską zainaugurujemy cykl spotkań autorskich i wydarzeń towarzyszących wystawie „Freedom Climbers – Wrocławianie w Górach Wysokich”.

„Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci” to poruszająca biografia Wandy Rutkiewicz, jednej z najwybitniejszych alpinistek w historii, która jako pierwsza Polka stanęła na Mount Evereście. Autorka przedstawia nie tylko jej spektakularne osiągnięcia w górach, ale także zmagania z własnymi słabościami, a także wewnętrzną siłę, która pozwalała jej stawiać czoła największym wyzwaniom. To opowieść o pasji, determinacji, ale i o cenie, jaką płaci się za życie na krawędzi.

Podczas spotkania, prowadzonego przez dziennikarza Radia Wrocław, Jacka Antczaka, uczestnicy będą mieli okazję poznać kulisy powstawania książki, a także posłuchać o osobistych doświadczeniach autorki związanych z jej pracą nad biografią Rutkiewicz.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które połączy pasję do literatury i górskiej wspinaczki.

Harmonogram wydarzeń towarzyszących wystawie „Freedom Climbers – Wrocławianie w Górach Wysokich”.

26.01 – Fundacja GOPR: Bezpieczeństwo w górach,

23.02 – Robert Maciąg: Warsztaty tybetańskie dla dzieci,

02.03 – Fundacja GOPR: Psy ratownicze w służbie,

29.03 – Spotkanie z Dariuszem Jaroniem, autorem książki „Polscy himalaiści”,

14.03 – Jelczem w Himalaje, spotkanie z twórcami projektu,

12.04 – Spotkanie z Rachelą Berkowską, autorką książki „Życie za szczyt. Polacy w Himalajach”,

08.05 – Spotkanie z Miłką Raulin, autorką projektu „Siła marzeń – korona ziemi”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Rodzinna przygoda z „Marzanną” w tę ni...

Impreza plenerowa „Marzanna”! 23 marca 2025 r. w godz. 11.00-15.00 Muzeum...

Tajemnice toruńskich historii – ...

25.03. 2025 roku o godz. 17.00 Muzeum Okręgowe w Toruniu – Muzeum Historii Toru...

Martwa natura

Wielokrotnie nagradzana, przetłumaczona na siedemnaście języków, poruszają...

Muzeo – Najczęściej wybierany, najnowo...

W dobie dynamicznego rozwoju technologii, zarządzanie zbiorami muzealnymi staje...

Noworoczna okazja na rozwój z systemem...

W tym wyjątkowym czasie chcielibyśmy zapytać czy zastanawiali się Państwo nad z...