środa, 10 września, 2025

Studium wiedzy o sztuce i historii

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Studium Wiedzy o Sztuce i Historii, które odbędzie się 11 października (środa) o godzinie 16:00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej.

W nawiązaniu do obecnie trwającej wystawy czasowej pt. Etykieta wizytówką wina, zaplanowany wykład będzie oscylował wokół tematyki wina oraz roli etykiet, które oprócz tego, że są ważnym elementem wizualnym, to pełnią funkcję informacyjną, kulturową i historyczną. Potrafi być też małym dziełem sztuki. Przykładem może być słynne wino Château Mouton Rotschild, dla którego etykiety projektowali m.in.: Pablo Picasso, Marc Chagall i Andy Warhol.

Spotkanie poprowadzą kuratorzy tej wystawy: dr Arkadiusz Cincio, kierownik działu winiarskiego oraz Tomasz Kowalski, pracownik merytoryczny i przewodnik w Muzeum Ziemi Lubuskiej.

tekst: Julia Molibog Rzecznik Prasowy MZL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

XIII Festiwal Blues pod Piecem

30 sierpnia 2025 r. o godz. 19.00 w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach...

150 LAT MUZEALNICTWA ROLNICZEGO NA ZIE...

W 2025 roku przypada 150. rocznica pojawienia się idei muzealnictwa rolniczego ...

XI.Legenda STARa

11.LegendA STARa, to zlot pojazdów  zabytkowych organizowany przez Powiat ...

XIII Festiwal Blues pod Piecem

30 sierpnia 2025 r. o godz. 19.00 – Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach...

Wyniki naboru do projektu “Projektowan...

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu szkoleniowego realizow...