piątek, 20 grudnia, 2024

Świąteczne prezenty z Muzeum Śląskiego

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, Muzeum Śląskie przygotowało specjalną ofertę! Obejmie ona zarówno niższe ceny biletów na zwiedzanie naszej instytucji, jak i przygotowane z myślą o grudniowych prezentach pakiety świąteczne dostępne w e-sklepie. Tematyczne zestawy będą idealnym podarkiem dla miłośników kultury czy historii. Składają się one zarówno z książek, ale i muzealnych gadżetów. Wśród przygotowanych przez nas zestawów można znaleźć propozycję dla najmłodszych, a także dla miłośników historii, fotografii, architektury, Górnego Śląska, sztuki nieprofesjonalnej, czy fanów muzyki hiphopowej. Wyjątkowe pakiety, dostępne w promocyjnych cenach, stanowią atrakcyjną propozycję na prezent dla bliskiej osoby bądź siebie samego.

Dla najmłodszych przygotowano zestaw zawierający książkę będącą humorystyczną opowieścią poświęconą najciekawszym grom i zabawom popularnych na Śląsku w XX wieku. Publikacja przeznaczona jest zarówno dla dzieci, rodziców, jak i dziadków, którzy z pewnością pamiętają, czym są kestle, kulanie felgi czy jak strzelać ze szlojdra. A dla rozwinięcia talentów artystycznych do zestawu dodaliśmy kolorowanki, czyli zeszyt z reprodukcjami obrazów ze zbiorów Muzeum Śląskiego.

Wszystkim, którym bliska jest architektura regionu, proponowany jest zestaw zawierający publikację „Ikony architektury w województwie śląskim w XX i XXI w.”. To właśnie w tym wydawnictwie znana historyk sztuki, dr hab. Irma Kozina, podejmuje wątek wyjątkowych dla przestrzeni Śląska obiektów. Drugą pozycją jest „Sztuka i przemysł”. Pośród zagadnień poruszanych przez autorów odnaleźć można początki industrializacji na Górnym Śląsku, czy kwestie znaczenia, jakie miał rozwój przemysłu dla ukształtowania się szczególnego typu mentalności regionalnej, nastawionej na pragmatyzm i nowoczesność.

Kolejną propozycją są wydawnictwa związane z powstaniami śląskimi. Zestaw składa się z publikacji „Lato insurgentów. Pierwsze powstanie śląskie i powstanie sejneńskie” autorstwa dr. hab. Krzysztofa Buchowskiego i prof. Lecha Krzyżanowskiego oraz książki „Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku”. Pozycja ta przybliża poszczególne zagadnienia tj. powstanie i rozwój organizacji kobiecych na przełomie XIX i XX wieku, sytuację matek i żon powstańców, obraz życia codziennego w okresie powstań (z kobietami w roli głównej), a także sytuację weteranek powstańczych po 1922 roku.

W e-sklepie można również nabyć publikację towarzyszącą wystawie „Zajawka. Śląski hip-hop 1993–2003”, która była jedną z pierwszych muzealnych ekspozycji traktujących o początkach hip-hopu w Polsce. Jest też próbą pokazania fenomenu subkultury, która jak żadna inna wpłynęła na kształt szeroko pojętego rynku rozrywki i kultury popularnej. W zestawie znajduje się również bluza wyprodukowana przez firmę Janusz & sons, specjalizującą się w modzie ulicznej. Bluza dostępna jest w dwóch rozmiarach – L oraz XL. Będzie to z pewnością doskonały zimowy prezent.

Kultura pod choinkę to nie tylko możliwość zakupienia książek czy gadżetów w promocyjnej cenie. W tym niezwykłym okresie Muzeum Śląskie zaprasza również do wspólnego spędzania czasu na swych wystawach, dlatego do końca roku oferuje bilety wstępu na wystawy stałe i czasowe w cenach biletów ulgowych! Promocja obejmie również bilety rodzinne. Ponadto jest możliwość zakupienia biletów podarunkowych, które umożliwiają jednorazowe zwiedzanie muzeum, a które można nabyć jedynie w kasach muzeum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

EKSPOZEO – uniwersalny pomocnik ...

EKSPOZEO to wyposażony w wiele funkcjonalności system, który pomoże muzeom i in...

Jarmark Bożonarodzeniowy w podpoznańsk...

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie (gmina Kom...

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i ...

Mistrzynie. Eseje o polskich artystkac...

Mistrzynie to stworzony przez Dagmarę Budzbon-Szymańską zbiór esejów na te...

Dwie dusze twórcy ludowego

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2024 (wernisaż) wystawa dostępna dla zwiedzającyc...