Warsztaty zdobienia koszulek świątecznymi wzorami
Zapraszamy 7 grudnia na godzinę 12.00 na rodzinne warsztaty zdobienia koszulek świątecznymi wzorami! Dołącz do nas na kreatywną, świąteczną przygodę! Wystarczy, że przyniesiesz ze sobą czystą koszulkę, torbę lub worek (najlepiej bawełniany). Dzięki przygotowanym przez naszych edukatorów muzealnych stemplom i linorytom ozdobisz je pięknymi, świątecznymi motywami.
Warsztaty to doskonała okazja, aby stworzyć wyjątkowe i spersonalizowane dekoracje, które będą idealnym prezentem lub wyjątkowym elementem garderoby. Spędźmy razem czas pełen kreatywności i świątecznej atmosfery! Nie przegap – zapraszamy całe rodziny!
Billety w cenie 25 zł (opiekun + dziecko) – dostępne online oraz w kasie muzeum.
Warsztaty – świąteczne ozdoby z wikliny
W niedzielę 8 grudnia muzeum organizuje warsztaty dla dorosłych z wykonywania świątecznych ozdób z naturalnych materiałów m.in. ze świeżej wikliny. Zajęcia poprowadzi Anna Niedzielska z pracowni Snop Design by Niedzielska, którą w czasie letnim można było spotkać przy pracy na terenie skansenowskiej ekspozycji. Tym razem zajęcia z twórczynią dotyczyć będą wykonania ozdób świątecznych z użyciem wierzbowych witek.
– Na warsztatach przedświątecznych, przygotujemy wiklinowe wianki które mogą być bazą do wieńców na drzwi , czy na stół, gwiazdki, choineczki oraz inne ozdoby do naszych domów. Ozdoby przygotujemy z wikliny nieokorowanej, świeżej, dzięki temu uzyskamy niepowtarzalny efekt, a efekty naszej pracy możemy również wykorzystać w ogrodzie i na balkonie – mówi Anna Niedzielska.
Jak zapewnia, świeża wiklina nie wymaga specjalnego przygotowania do pracy, jest elastyczna i umożliwia wyplatanie, nawet przy braku wcześniejszego doświadczenia. Zajęcia są przeznaczone są dla wszystkich chętnych dorosłych, nie jest wymagana umiejętność wyplatania z wikliny.
Warsztaty prowadzone będą w grupie 10 osobowej i potrwają 3 godziny. Koszt uczestnictwa to 100 złotych od osoby. Bilety dostępne online oraz w kasie muzeum.
Warsztaty rozpoczną się o godzinie 12:00 w budynku głównym muzeum (sala na I piętrze – możliwość skorzystania z windy).
Marcin Gaweł