Niezwykłe multisensoryczne i teatralne warsztaty w Muzeum Archeologicznym. Adresowane szczególnie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami!
Zbierz drużynę, zaopatrz się w mapę i wyrusz na archeologiczną misję w czasie! Rozwiązuj łamigłówki, zbieraj po drodze cenne skarby i ciekawostki historyczne, by dotrzeć do celu wędrówki, gdzie wcielisz się w prawdziwego rzemieślnika-artystę i stworzysz swoje własne, wiekopomne dzieło! Po zakończeniu przygody, wraz z innymi Bohaterami i Bohaterkami zasiądź wygodnie w przestrzeniach pałacowego dziedzińca i zanurz się w teatralnej opowieści…
Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 3-12 lat wraz z opiekunami na wyjątkowe spotkania warsztatowo-teatralne do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu przy ul. Wodnej 27 (wejście od ul. Klasztornej)!
Każde spotkanie to niezwykła podróż w czasie przez dzieje Wielkopolski-składa się z trzech części: gry terenowej, warsztatu archeologiczno-plastycznego oraz spektaklu teatralnego. Wszystkie aktywności są interaktywne, multisensoryczne i dostępne dla osób ze specjalnymi potrzebami (w szczególności z dysfunkcjami słuchu, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, w spektrum autyzmu).
Wszystkie działania odbędą się we wnętrzach Pałacu Górków, w przestrzeniach dostępnych architektonicznie (w budynku mieszczą się m.in. obszerna winda, dostępne ciągi komunikacyjne, podjazdy i toaleta, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami).
Podczas spotkań udostępniona zostanie osobna strefa relaksu (tzw. pokój wyciszenia) – dostępna przed, w trakcie i po wydarzeniu-gdzie potrzebujący spokoju uczestnicy będą mogli odpocząć.
Każdorazowo wydarzenie potrwa około dwóch godzin (włącznie z zaplanowanymi przerwami), całość będzie tłumaczona na PJM. Warsztaty poprowadzi zawsze dwoje edukatorów – pracowników Muzeum, zaś sztukę teatralną wystawi Teatr Atofri.
Zbiórka na dziedzińcu Muzeum. Ilość miejsc ograniczona, nabór uczestników odbędzie się poprzez zapisy za pomocą formularzy Google.
Zapisy od 3 września przez formularz dostępny na stronie internetowej: www.muzarp.poznan.pl oraz na profilu FB Muzeum: facebook.com/muzarp. Zajęcia przeznaczone są dla uczestników indywidualnych,
Dla grup zorganizowanych szczególnie z placówek specjalnych i integracyjnych (z dziećmi w wieku 3-12 lat) wraz z opiekunami mamy osobny cykl spotkań (w sprawie szczegółów kontakt z koordynatorkami projektu pod adresem e-mail: lekcje@muzarp.poznan.pl).
Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji przez formularz (osoby indywidualne) lub umówienia grupy przez powyższy adres e-mailowy.
Spotkania otwarte (dla osób indywidualnych) odbędą się w następujących terminach:
1. 13.10.2024 (niedziela) – https://forms.gle/HkfBPzF8Rd7dtPeu7
godz. 11:00 – I grupa
godz. 13:15 – II grupa
2. 27.10.2024 (niedziela) – https://forms.gle/GUr5G8jvzDCf5zck6
godz. 11:00 – I grupa
godz. 13:15 – II grupa
3. 11.11.2024 (poniedziałek) – https://forms.gle/Ex63vwxm67iS5u7y6
godz. 11:00 – I grupa
godz. 13:15 – II grupa
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Muzeum Archeologiczne w Poznaniu jest Instytucją Kultury, finansowaną z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
O Muzeum Archeologicznym w Poznaniu
Instytucja należy do instytucji kulturalnych Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Istnieje od ponad 165 lat. To właśnie tutaj znajduje się sławny i unikalny w tej części Europy obelisk Ramzesa II, tutaj też można obejrzeć prawdziwą egipską mumię, słynne wołki z Bytynia i wiele innych ciekawych zabytków z Wielkopolski i Afryki. Badania w Wielkopolsce i w Afryce stanowią główne profile działalności Muzeum. Nie zapominamy też o archeologii Poznania, inicjując i uczestnicząc w wielu przedsięwzięciach, ważnych dla studiów nad problematyką miasta wczesnolokacyjnego. Jesteśmy instytucją muzealną, nastawioną na kontakt z szerokim i wymagającym odbiorcą, upowszechniającą dorobek naszej nauki i popularyzującą wiedzę o przeszłości. Temu właśnie służą wystawy, nierzadko zaskakujące ciekawymi i nowatorskimi formami ekspozycji oraz przyciągające publiczność atrakcyjną tematyką.
Pod koniec czerwca 2012 r. otworzyliśmy na Ostrowie Tumskim „Rezerwat Archeologiczny Genius loci”, eksponujący unikatowe relikty wałów sprzed tysiąca lat, które chroniły rezydencję pierwszych polskich władców. Na tę nowoczesną placówkę zarządzaną przez nasze muzeum, składają się również multimedia w postaci filmu 3D, hologramów i dotykowych kiosków.
Muzeum Archeologiczne w Poznaniu jest Samorządową Instytucją Kultury, finansowaną z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.