piątek, 18 października, 2024

Wakacyjna oferta edukacyjna Muzeum Pamięci Sybiru

5147 osób wzięło udział w zajęciach edukacyjnych zrealizowanych przez Muzeum Pamięci Sybiru w roku szkolnym 2022/2023. Mimo nadchodzących wakacji muzealni edukatorzy nie przerywają pracy. Placówka przy Węglowej właśnie zaprezentowała swoją ofertę na letnie miesiące.

Propozycje Muzeum Pamięci Sybiru to przede wszystkim zajęcia dla grup zorganizowanych, zakładające obejrzenie fragmentu wystawy (zgodnie z tematyką spotkania) i warsztaty w sali edukacyjnej. Nie zabraknie także zwiedzania z przewodnikiem oraz wyjątkowych warsztatów z uznanym twórcą komiksów, Pawłem Piechnikiem.

Muzeum proponuje pięć warsztatów tematycznych dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat: „Eksponaty, pamiątki, skarby”, „Ludy tajgi”, „Syberia – kraina tajemnic”, „Polscy odkrywcy Syberii” oraz „Poznałam go na wagarach latem 1939… – Historia alternatywna opowiedziana komiksem”. W ramach zajęć uczestnicy wykonywać będą eksperymenty, tworzyć biżuterię i pamiątkowe magnesy, rysować komiksy, tworzyć mapy i podróżować po Syberii dzięki goglom rozszerzonej rzeczywistości.

Zajęcia przewidziane są dla grup zorganizowanych do 30 osób, ale minimalna liczba uczestników to 10 osób – mogą to być uczestnicy wypoczynku zorganizowanego, ale także członkowie rodziny czy znajomi, którzy wspólnie zapiszą się na warsztaty.

Spotkania będą się odbywać od wtorku do piątku w godzinach: 9.30, 11.00, 12.30 i 14.00. Spotkania będą trwać około 60-80 minut. Koszt udziału w warsztatach to jedynie 10 złotych od osoby.

Inauguracja wakacyjnych zajęć odbędzie się w sobotę 1 lipca o godzinie 9.30 wyjątkowym warsztatem. Do Białegostoku przyjedzie grafik i twórca komiksów Paweł Piechnik. Autor wydanego przez Muzeum Pamięci Sybiru dwutomowego komiksu „Sybir. Moja historia. Na podstawie relacji Danuty Pietrzak” poprowadzi trzygodzinny warsztat dla wszystkich zainteresowanych tworzeniem komiksów.

W części teoretycznej grafik opowie o tym, jak powstaje scenariusz, jak produkuje się komiksy, skąd czerpać inspiracje. W ramach praktyki uczestnicy warsztatu pod okiem Pawła Piechnika podejmą próbę narysowania alternatywnej historii nastoletniej Danuty – co wydarzyłoby się, gdyby nie została deportowana?

Na czas wakacji Muzeum Pamięci Sybiru powraca do cieszącej się wcześniej zainteresowaniem publiczności formuły niedzielnego zwiedzania wystawy z przewodnikiem. Począwszy od 2 lipca w każdą wakacyjną niedzielę o godzinie 9.45 indywidualni zwiedzający zabrani zostaną przez pracownika Muzeum w emocjonującą podróż po świecie Sybiru. Oferta skierowana jest do osób indywidualnych, które wykupią bilet w cenie 35 zł normalny i 30 zł ulgowy.

Rezerwacji biletów na zwiedzanie, warsztat komiksowy z Pawłem Piechnikiem lub warsztaty tematyczne dla grup zorganizowanych można dokonać telefonicznie lub mailowo w kasach Muzeum Pamięci Sybiru: tel. +48 85 672 36 00 lub kasa@sybir.bialystok.pl.

Zapraszamy!

Źródło: Paulina Cylka, Muzeum Pamięci Sybiru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

ARKADY – Wydawnictwo akademickie...

Wydawnictwo ARKADY działa na rynku wydawniczym od maja 1957 roku, natomiast od ...

Pora na zakup nowego systemu do ewiden...

MUZEO to system uniwersalny, kompleksowy i elastyczny, wspomagający pracę muzeó...

Mistrzynie. Eseje o polskich artystkac...

Mistrzynie to stworzony przez Dagmarę Budzbon-Szymańską zbiór esejów na te...

EKSPOZEO – uniwersalny pomocnik ...

EKSPOZEO to wyposażony w wiele funkcjonalności system, który pomoże muzeom i in...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...