czwartek, 15 maja, 2025

Wystawa jubileuszowa z okazji 45-lecia Związku Polskich Artystów Fotografików w Szczecinie

W roku 1947, z inicjatywy Jana Bułhaka i Leonarda Sempolińskiego, powstał Polski Związek Artystów Fotografów (będący kontynuacją przedwojennego Foto-Klubu Polskiego). Przemianowany w roku 1952 na istniejący do dziś Związek Polskich Artystów Fotografików, jest największym polskim stowarzyszeniem twórczo-zawodowym fotografików przyjmującym w poczet swoich członków artystów o wybitnym dorobku.

Głównym zadaniem ZPAF jest popularyzacja sztuki fotograficznej przede wszystkim poprzez działalność wystawienniczą. Poza eksponowaniem indywidualnej działalności twórczej swoich członków, Okręg Szczeciński zorganizował w czasie swojego, już ponad 45 letniego istnienia, szereg imprez o znaczeniu krajowym i międzynarodowym. Były to seminaria, sympozja, wykłady oraz przede wszystkim wystawy, w których udział brali znani fotograficy polscy i zagraniczni. W sumie Okręg Szczeciński zorganizował od roku 1977 ponad 400 wystaw.

Tradycją Okręgu stało się organizowanie Wystawy Jubileuszowej co 5 lat. Niewielkie opóźnienie obchodów 45-lecia Okręgu wynikło z napiętych planów wystawienniczych w galeriach po pandemii. Wystawa Jubileuszowa jest jak zwykle przeglądem działalności fotografików z Okręgu. Każdy prezentuje po kilka prac z ostatnich lat.

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 maja 2023 roku, o godz. 17:00.

Wystawę można zwiedzać w dniach 8-31.05.2023 roku w Sali pod Piramidą.

Tekst: Paulina Strzałkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Wernisaż wystawy pt. „ Geometria Gaudi...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wernisaż wystawy pt. „ ...

„Kwiatki Polskie” prosto ze Starachowi...

Ekipa programu „Kwiatki Polskie”, którego emisję można oglądać w Telewizji Pols...

Warsztaty archeologiczne „Żelazne Korz...

Przed nami kolejna edycja „Żelaznych Korzeni” – warsztatów archeologicznych org...

Udostępnienie zbiorów w internecie?

Jeśli posiadają Państwo system do ewidencji zbiorów i chcieliby udostępnić eksp...

Optymalizacja zarządzania zbiorami muz...

Muzea na całym świecie stawiają czoła rosnącym wyzwaniom związanym z efektywnym...