Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież, studentów i osoby dorosłe, jak również całe rodziny. Udział w wydarzeniu zgłaszamy online na stronie sielskie.plastyk.katowice.pl w menu “dodaj zgłoszenie” (dostępne tylko w wyznaczonym czasie). Opłata za udział: 15 zł płatne przy wejściu do SKANSENU (prosimy o wpłaty zbiorcze w wypadku grupy) opłata za opiekuna 1 zl.
Piknik malarski to impreza rozwijająca aktywizację twórczą dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa tj.: wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych, sztuki stosowanej. Działania te mają również na celu popularyzację zbiorów parku etnograficznego, jednocześnie przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska.
Termin pikniku – 5 października 2023 g. 10.00, zgłoszenia osób, które chciały by ich prace trafiły do konkursu, który towarzyszy plenerowi przyjmowane były do 2 października. Aż 1200 osób – głównie młodzieży – zgłosiło swój udział w Pikniku.
Ci, którzy chcą wziąć udział w samym wydarzeniu – przyjść, spróbować swoich umiejętności malarskich lub po prostu przyjrzeć się pracy uczestników pleneru – mogą kupić bilet na wydarzenia online na stronie muzeum.
Prace uczestników pleneru i konkursu zostaną wystawione w auli Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach. W przyszłym tygodniu zbierze się jury, które wskaże najlepsze prace w poszczególnych kategoriach. Wręczenie nagród odbędzie się 27 października o godzinie 12:00 w galerii Państwowego Liceum Sztuk Pięknych im. Józefa Pankiewicza w Katowicach, ul. Ułańska 7a (os. 1000-lecia) podczas finisażu wystawy poplenerowej.
Miejsce: Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”
Bilety specjalne na plener można kupić na stronie muzeum: https://bilety.muzeumgpe-chorzow.pl/rezerwacja/termin.html?idl=0&idg=0&idw=93
Informacji udziela Joanna Barnaś-Wójcik 606 580 269, tel./fax 32 / 254-24-22 e-mail: sielskie@plastyk.katowice.pl
Organizatorzy:
Chorzowskie Centrum Kultury,
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach,
Muzeum “Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”
tekst: Marcin Gaweł