Zapraszamy na prezentację 3 tanecznych spektakli krótkometrażowych! 3 premiery, 3 choreografki, 3 produkcje zrealizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki Białystok:
“Brainheart”
choreografia: Dajana Chwesińska
“Co od czego – czyli C.U.D.fm”
choreografia: Julia Dondziło
“Prywatność nieznana”
choreografia: Edyta Szachniewicz
4 października 2023, godz. 18:00
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 20 zł, do kupienia wyłącznie na bilety24.pl
koncepcje na spektakle zostały wybrane w drodze konkursu otwartego
Więcej o spektaklach:
Brainheart
Solowy spektakl, do którego inspiracjami są pojęcie niekoherentnej koherencji jako niespójności włożonego wysiłku w stosunku do podejmowanego celu, stan syntezy myśli i ciała; poczucie koherencji jako przekonania o przewidywalności świata i własnym położeniu życiowym oraz fakt, że serce posiada własny system nerwowy, który umożliwia naukę, zapamiętywanie i podejmowanie decyzji niezależnie od mózgu.
choreografia i wykonanie: Dajana Chwesińska
Dajana Chwesińska – tańczy od 12 roku życia. Inspiruje się językiem ruchowym Gaga (została przyjęta na tegoroczną letnią edycję Gaga Lab w Berlinie) i treningiem aktorskim Eugenia Barby. W tańcu szuka indywidualnego sposobu na przekazanie wartościowych treści.
Co od czego – czyli C.U.D.fm
Trwa rozgrywka, rozgrywka o zdrowie człowieka. Kim jest człowiek? Może się nam wydawać, że to filozoficzne najstarsze pytanie świata pojawia się zupełnie znikąd i że zupełnie nie ma związku ze zdrowiem. A co jeśli jednak ma? O tym na falach naszego radia C.U.D.fm.
choreografia: Julia Dodziło
wykonawcy: Antonina Maria Dąbrowska, Mateusz Dawidziuk, Jarosław Piętka, dr Magdalena Kiszko-Dojlidko
muzyka: Franciszek Jackowski
Julia Dondziło – choreografka, tancerka, badaczka tańca oraz instruktorka tańca, artystka niezależna- działa twórczo w Polsce i Francji. Poprzez transgraniczną współpracę rozwija swą wrażliwość artystyczną biorąc udział w międzynarodowych projektach. Założycielka Compagnie de danse Julia Dondzio działającej w regionie Paryża. Od 2012r. stworzyła około dziesięciu autorskich produkcji powstałych podczas rezydencji w Indiach, Francji i Estonii. W swojej działalności rozwija szeroko pojętą kulturę choreograficzną poprzez łączenie teorii i praktyki.
Prywatność nieznana
Współczesny postęp technologiczny i dążenie do ciągłego rozwoju stale otwierają przed ludzkością nowe możliwości. Jednak obok tych możliwości równie szybko generowane są zagrożenia. Pozyskiwanie informacji we współczesnym świecie pozwala na szybki wielopłaszczyznowy wzrost, ale jednocześnie godzi w prywatność i indywidualizm jednostek. Gdzie przebiega granica między tym co nasze a tym co oddajemy z siebie światu? A czy to co oddajemy, oddawane jest przez nas dobrowolnie? Czy wolność wyboru jest obecnie tylko pozorna czy możliwa jest pełna ochrona swoich granic? Co oznacza prywatność i czy ta wartość jest nam w ogóle znana?
choreografia: Edyta Szachniewicz
wykonawcy: Radosław Kozławski, Karol Polecki, Eryk Sochoń, Alicja Stefaniuk, Kacper Złotkowski
Edyta Szachniewicz – tancerka, nauczycielka tańca, choreografka. Absolwentka kierunku Taniec Nowoczesny na Wydziale Sztuk Scenicznych Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jej wiodącym stylem jest hip hop, którego naucza od 2013 roku. Na co dzień prowadzi zajęcia właśnie z tej techniki oraz z improwizacji ruchowej. W głównym zakresie jej zainteresowań jest fuzja styli ulicznych z narzędziami i metodami charakterystycznymi dla tańca współczesnego.
Projekt realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki Białystok. Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Źródło: BOK Białystok