piątek, 22 listopada, 2024

Weekend seniora z Kulturą!

Najbliższy weekend w Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, to „Weekend seniora z Kulturą”?
W związku z tym zapraszamy na:

30 września (sobota), g. 12.00: Weekend seniora z kulturą: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Kopernik na ludowo”

Oprowadzanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą”. W meandry polskiej sztuki ludowej wprowadzi nas kuratorka wystawy, Bożena Olszewska, która przedstawi uczestnikom blisko 280 rzeźb i 18 obrazów na szkle.Dzieła są świadectwem postrzegania Kopernika poprzez różne aspekty jego życia i działalności. Prezentują cały wachlarz artystycznych postaw, indywidualnych stylów, plastycznej wyobraźni. Niezależnie od poziomu warsztatowego, zachwycają swoją oryginalnością, ekspresyjnością i szczerością spojrzenia na jego postać. Miejsce: Spichlerz dworski w Parku Etnograficznym w Toruniu. Bilety: 4 zł/os.

1 października (niedziela), g. 12.00: Weekend seniora z kulturą – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Etnofotozofia

W trakcie wędrówki z kuratorką, Aleksandrą Jarysz, uczestnicy dowiedzą się o wielowątkowości sztuki ludowej oraz poznają sylwetkę jednej z najważniejszych postaci powojennej sztuki polskiej nurtu neo awangardowego, Andrzeja Różyckiego. Wątki twórczości artysty, filmowca, kolekcjonera, etnografa, teoretyka sztuki i fotozofa ukazane zostaną przez pryzmat jego peregrynacji etnograficznych. Miejsce: Museum Etnograficzne w Toruniu, Arsenał, Ip. (bez windy). Bilety: 4 zł/os. 

1 października (niedziela), g. 16.00: Weekend seniora z kulturą: Spotkanie z tańcem orientalnym.

1 października (niedziela) w godz. 16.00–17.30 zapraszamy na spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą: Spotkanie z tańcem orientalnym”, czyli wykład i naukę elementów egipskiego tańca tradycyjnego. Taniec orientalny kojarzy się z krajami Bliskiego Wschodu, bogactwem strojów, muzyką i niezwykłymi technikami tanecznymi. Podczas spotkania porozmawiamy o genezie tańca, typologii, czynnikach popularyzujących go na Zachodzie oraz o stereotypach krążących na jego temat. Pod koniec uczestnicy będą mieli możliwość praktycznego poznania wybranych elementów tańca egipskiego, które mogą stanowić ciekawą formę ćwiczeń wspomagających zdrowie stawów. Warto założyć wygodny strój i zabrać ze sobą chustę do przepasania bioder. Prowadzenie: Oliwia Gemza. Sala widowiskowa. Bilety: 5 zł/ os. do nabycia w przedsprzedaży od wtorku 26 września oraz w dniu imprezy w kasie Muzeum. Liczba miejsc ograniczona.

Źródło: Aleksandra Frączek, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełz...

VIII Forum Regionalne Między Małopolską a Górnym Śląskiem pt. „Po nitce do kłęb...

Barwy holi

W starożytnej Mithili – krainie położonej u podnóży Himalajów, poprzecinanej rz...

Pierwsze z cyklu spotkań – prele...

To wydarzenie w Międzyzdrojach otwiera serię spotkań-prelekcji poświęconych szt...

Dwie dusze twórcy ludowego

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2024 (wernisaż) wystawa dostępna dla zwiedzającyc...

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...