sobota, 23 listopada, 2024

Edukator w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu

Fundacja Chronić Dobro zatrudni pracownika na stanowisko: przewodnik w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu.

Do głównych obowiązków będzie należało:

  • prowadzenie zajęć warsztatowych przede wszystkim z dziećmi i młodzieżą, a czasem również z dorosłymi i seniorami. Są to warsztaty muzealne, znajdujące się w stałej ofercie Fundacji (m.in. warsztaty w skryptorium, dotyczące historii książki czy gra terenowa na terenie Opactwa, i inne). Zajęcia warsztatowe trwają przeważnie 1,5h + 0,5h sprzątania.
  • Oprowadzanie grup warsztatowych po Opactwie, które wliczone jest w czas warsztatów (poświęcamy na to około 20-30 min. przy okazji każdych warsztatów, by w ten sposób przekazywać uczestnikom podstawowe informacje o samym Tyńcu, jak i ogólnie o Zakonie Benedyktynów).

Wymagania:

  • Umiejętność pracy z różnymi grupami odbiorców. To jest ważne, ponieważ nigdy nie wiadomo z jakimi humorami i charakterami przyjdzie do nas młodzież, a czasem dorośli oraz seniorzy. Dobrze sprawdzą się więc osoby, które są pewne siebie, otwarte na ludzi, wyrozumiałe, ale i stanowcze.
  • Dyspozycyjność i gotowość do współpracy z Fundacją.
    Tak to jest, że zdarzają się rezerwacje warsztatów w ostatniej chwili lub inny edukator zachoruje. Warsztaty prowadzimy generalnie w godzinach otwarcia muzeum, tj. od 9:30 do 16:00 (lis-mar) i do 17:00 (kw-paź). Ale czasem trzeba przyjechać na 9:00. Nigdy nie zmuszamy z góry naszych zleceniobiorców :), ale współpracujemy z osobami, które raczej godzą się wziąć warsztaty w różnym czasie. Jest to cenne z naszej perspektywy.
  • Wysoka kultura osobista.
    Baza baz. Raz jest drażniąco ciepło, raz przyjdą osoby bardzo bezpośrednie w swoich pytaniach, innym razem dziecko jest nadpobudliwe. My zawsze staramy się zachować asertywnie i z pogodnym szacunkiem. Nie oznacza to uległości wobec bezczelności, ale umiejętność szczerego komunikowania w sposób uprzejmy.
  • Samodzielność, dobra organizacja pracy i terminowość.
    Musisz być zawsze punktualnie, nie ma zmiłuj. Bo nie zmiłują się nad nami zniecierpliwione wycieczki po 50-100 osób. Czynniki wyższe – wiadomo zdarzają się. Ale Ty robisz wszystko, żeby zdążyć na czas. Bo umawiamy się odpowiednio wcześniej na prowadzenie danych warsztatów w danym czasie. Ponadto musisz mieć wyczucie co ile Ci zajmie czasu. Nie daj się zagadać, bo nie zdążysz z kaligrafią. Nie zamarudź nad jednym dzieckiem, bo pozostałe też chcą Twojej uwagi. Warsztaty prowadzisz sama/samemu. Oczywiście zostaniesz odpowiednio przeszkolona/y na początku. Ale pamiętaj, że materiały z kantorka przynosisz sobie samodzielnie i potem samodzielnie sprzątasz po warsztatach. Nade wszystko samodzielnie myśl, co Ci będzie potrzebne. 🙂
  • Gotowość do powiększania swojej wiedzy o Tyńcu i tematyce warsztatowej.

Fundacja oferuje:

  • Umowę zlecenia z przyzwoitą stawką (wyżej podano stawkę godzinową, ale 1 zajęcia warsztatowe trwają przeważnie 2h, więc mnożymy stawkę x2).
  • Elastyczność w ustalaniu godzin pracy, bo godziny i terminy dopasowujemy do możliwości edukatorów. Przy czym nie umawiamy się na stałe godziny powtarzalne co tydzień, tylko kontaktujemy się z edukatorem na bieżąco, gdy umawiane są warsztaty z grupami. Znaczny wzrost liczby warsztatów przypada na okres wiosenny (kwiecień-czerwiec) i jesienny (wrzesień-październik) i wtedy szczególnie potrzebujemy więcej edukatorów.
  • Możesz się tu rozwinąć, bo poćwiczysz pracę z grupą ludzi, mówienie do publiczności, podzielność uwagi. Poćwiczysz tu samodzielne planowanie pracy.
  • Pracę w przyjaznym zespole.
  • Doświadczenie pracy w branży turystycznej, w ciekawym i znanym miejscu.
  • Dla bardzo młodych osób (np. studentów) może to być dobra okazja do oswojenia się z procedurami związanymi z zatrudnieniem.
  • Dla osób kreatywnych praca u nas oznacza możliwość próbowania swoich pomysłów.

Stawka godzinowa: 40 – 45 PLN netto.

Dokumenty należy składać do 31 marca 2024 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełz...

VIII Forum Regionalne Między Małopolską a Górnym Śląskiem pt. „Po nitce do kłęb...

Barwy holi

W starożytnej Mithili – krainie położonej u podnóży Himalajów, poprzecinanej rz...

Pierwsze z cyklu spotkań – prele...

To wydarzenie w Międzyzdrojach otwiera serię spotkań-prelekcji poświęconych szt...

Dwie dusze twórcy ludowego

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2024 (wernisaż) wystawa dostępna dla zwiedzającyc...

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...