sobota, 2 sierpnia, 2025

Koncert chóralny zespołu CANTUS

28 kwietnia o godz. 16.00, w przededniu 440. rocznicy urodzin Melchiora Teschnera, w kościele pw. św. Jerzego w Przyczynie Górnej odbędzie się koncert chóralny zespołu Cantus. To właśnie w tej świątyni przez ponad 20 lat pełnił posługę jako pastor Melchior Teschner, urodzony we Wschowie kompozytor i kaznodzieja. Koncert zostanie poprzedzony wspólną modlitwą ekumeniczną.

Muzeum Ziemi Wschowskiej wraz z Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Jadwigi Królowej serdecznie zapraszają do udziału w koncercie, podczas którego wysłuchamy m.in. utworów skomponowanych przez tego wschowskiego kompozytora. Koncert zostanie ponadto wzbogacony o prelekcję pani Soni Rzepki, doktorantki Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego, znawczyni i badaczki życiorysu Teschnera.

Koncert odbędzie się z okazji przypadającej w tym roku 440. rocznicy urodzin Melchiora Teschnera. W związku z tym Rada Miasta i Gminy Wschowa, na prośbę Muzeum Ziemi Wschowskiej, jednogłośnie podjęła uchwałę o ustanowieniu roku 2024 Rokiem Melchiora Teschnera.

Na koncert oraz prelekcję wstęp nieodpłatny.

Emilia Liberacka

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

XIII Festiwal Blues pod Piecem

30 sierpnia 2025 r. o godz. 19.00 – Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach...

Wyniki naboru do projektu “Projektowan...

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu szkoleniowego realizow...

Dofinansowanie z Muzeum Historii Polsk...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otrzymało kolejne dofinansowanie. M...

Pierwsze żniwa 1944. Maszyny z fabryki...

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie zaprasza: W sobotę, 26 lipca, proponu...

„Lato w Hucie 2025”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza do&nb...