Zapraszamy do udziału w pierwszym spotkaniu ogrodniczym inspirowanym wiosenną wystawą czasową MEK – „PRZEBUDZENIE!”. W czwartek 9 maja, w kameralnej przestrzeni podwórka przy Domu Esterki, będziemy siać, pikować i przygotowywać rozsady, które zabierzemy ze sobą do domów. Skupimy się na różnych odmianach sałaty, buraczkach, pietruszce, bazylii i innych jadalnych roślinach, które wykiełkowały już w muzealnym ogrodzie.
Do działania można dołączyć w dowolnym momencie między 16.00 a 17.30, w miarę wolnych miejsc, niezależnie od ogrodniczego zaawansowania. Spotkanie będzie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową, niepełnosprawnością wzroku i niepełnosprawnością intelektualną. Zapewniamy narzędzia, rośliny, doniczki i ziemię. W razie niepogody skorzystamy z sali warsztatowej.
A na kolejne spotkanie w Ogródku u Esterki zapraszamy już w czwartek 6 czerwca br.
Informacje praktyczne:
- Termin: 9 maja 2024 r. (czwartek), godz. 16.00-18.00
- Miejsce: Dom Esterki, ulica Krakowska 46
- Koszt udziału: bezpłatnie, obowiązuje zakup biletów wstępu na wystawę „PRZEBUDZENIE! Nowy rok zaczyna się w marcu” (bilet normalny – 14 zł, bilet ulgowy – 8 zł, asystent osoby z niepełnosprawnością – bezpłatnie)
- Język: polski
- Wejście bez barier architektonicznych jest możliwe od strony ulicy Trynitarskiej (szczegółowe informacje o dostępności budynku znajdują się pod linkiem: https://etnomuzeum.eu/niepelnosprawnosc-ruchowa)
- W razie potrzeby staramy się zapewnić asystę z najbliższego przystanku komunikacji miejskiej (Plac Wolnica). Potrzebę asysty należy zgłosić do wtorku 7 maja 2024 r. pod numerem telefonu 883 751 003
- Zależy nam na tym, aby nasze spotkania mogły być dostępne dla każdego. Prosimy o kontakt, gdyby z jakichś względów udział w nich mógł być utrudniony – w miarę możliwości postaramy się znaleźć rozwiązanie
Projekt „Być dla każdego 2024” realizowany jest w ramach programu „Kultura Dostępna 2024” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie