wtorek, 12 sierpnia, 2025

Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na ferie z kulturą

W dniach od 18 do 28 lutego 2025 r. Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na „Ferie z kulturą: Kuchnia, Moda i Dobre Maniery”. Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku 5-12 lat wraz z opiekunami.

Zajęcia odbędą się w Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego, w dawnej Oranżerii. Każde spotkanie potrwa około 90 minut i pozwoli uczestnikom w aktywny sposób poznać i odkryć sekrety życia w łańcuckiej rezydencji.

W programie znalazły się m.in.:

  • Kulinarny świat zamkowych balów, czyli przegląd potraw i naczyń używanych w dawnych kuchniach.
  • Balowa garderoba, to prezentacja tajników dawnej mody i roli strojów w kreowaniu wizerunku.
  • Etykieta na salonach, czyli nauka podstawowych zasad savoir-vivre’u, od ukłonów, po eleganckie powitania.

„Celem naszych działań jest dostarczenie dzieciom wartościowych doświadczeń edukacyjnych przez interaktywne warsztaty, które pozwolą im lepiej zrozumieć historię oraz kulturę arystokracji. Chcemy, aby uczestnicy mogli „przenieść się w czasie” i poznać niecodzienne życie w łańcuckiej rezydencji” –mówi Edyta Kucaba-Łyszczek, kierownik Działu Edukacji Muzeum-Zamku w Łańcucie.

Zajęcia będą odbywać się od wtorku do piątku. Ich koszt wynosi 11 zł od osoby. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy są przyjmowane drogą elektroniczną, na adres: edukacja@zamek-lancut.pl lub telefonicznie pod numerem 17 749 38 87 (wew. 150 lub 157). Budynek dawnej Oranżerii jest dostępny dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Joanna Garbulińska-Charchut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

XIII Festiwal Blues pod Piecem

30 sierpnia 2025 r. o godz. 19.00 – Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach...

Wyniki naboru do projektu “Projektowan...

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu szkoleniowego realizow...

Dofinansowanie z Muzeum Historii Polsk...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otrzymało kolejne dofinansowanie. M...

Pierwsze żniwa 1944. Maszyny z fabryki...

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie zaprasza: W sobotę, 26 lipca, proponu...

„Lato w Hucie 2025”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza do&nb...