poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Arytmetyka wojny – nowa publikacja MIIWŚ

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do udziału w promocji anglojęzycznej publikacji, która ukazała się nakładem wydawnictwa Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wydarzenie odbędzie się 11 października o godz. 17:00 w Sali kinowej muzeum. Tego dnia promowana będzie książka „The Arithmetic of War: WWII Battles in 15 Infographics”.

Nad publikacją pracował zespół muzealników, który, na czele z projektantem graficznym, stworzył publikację obfitującą w nieszablonowe treści historyczne. Przedstawiono w niej 129 autorskich infografik, 60 oryginalnych map, 298 archiwalnych fotografii oraz 40 rysunków broni, pojazdów i samolotów. Recenzentami dzieła było dwóch naukowców rangi światowej – prof. Richard J. Evans z Uniwersytetu w Cambridge i prof. Richard Overy z Uniwersytetu w Exeter.

Za surowymi statystykami kryje się nieskończona głębia ludzkiego cierpienia, tragiczny los niewinnych ofiar cywilnych i historia milionów ludzi, którzy doświadczyli okrucieństw wojny, co nieodwracalnie zmieniło ich życie – czytamy w przedmowie książki „The Arithmetic of War: WWII Battles in 15 Infographics”.

Czym jest tytułowa arytmetyka wojny? Na czym polega nowatorskość publikacji w prezentowaniu treści drugowojennych? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzą autorzy jej publikacji: Karol Szejko – redaktor naczelny oraz Natalia Gawryluk – redaktor naczelny i projektant graficzny.

więcej na ten temat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...