piątek, 22 września, 2023

Austriackie muzea przygotowują się do ponownego otwarcia

Od połowy maja znów będzie można odwiedzać austriackie muzea. Ogólne zalecenia związane z bezpieczeństwem są podobne, jak w innych krajach – zachowanie odległości, zasłanianie twarzy, ograniczenie liczby zwiedzających itd. O dodatkowych pomysłach muzealników przygotowujących się na przyjęcie gości pisze Der Standard.

Niektóre muzea, aby uniknąć tłumów przy kasie, wprowadzają wcześniejszą sprzedaż online i biletomaty ustawione przed wejściem do muzeum. W Kunsthaus Wien – Museum Hundertwasser schody ewakuacyjne będą odtąd służyły jako dodatkowe wyjście. W tym muzeum wycieczki z przewodnikiem zastąpione zostaną przez zwiedzanie z zestawem słuchawkowym, a kasa będzie wyposażona w przegrody z pleksiglasu. 

W muzeach Górnej Austrii na podłodze zostaną przyklejone paski z informacją, ilu zwiedzających może przebywać w danym pomieszczeniu w tym samym czasie. Wycieczki z przewodnikiem są zawieszone do jesieni, ale za to np. rzeźby na zamku Schlossberg można oglądać w plenerze.

W wiedeńskim Dolnym Belwederze pojawi się „mobilna umywalka” służąca jako stanowisko do mycia rąk w strefie wejściowej. Muzeum Katedralne czy Residenzgalerie mają ponad 10 000 metrów kwadratowych powierzchni, jednocześnie może je więc zwiedzać 1000 osób, ale w każdej z wycieczek może wziąć udział tylko 10 osób, więc zainteresowani muszą zarejestrować się online. Ze względów ekonomicznych muzeum będzie zamknięte nie tylko w poniedziałki, ale także we wtorki.

ŹródłoDer Standard
Poprzedni artykułNoce muzeów w czasie pandemii
Następny artykułWybuchowe znalezisko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora