środa, 7 grudnia, 2022

Basil Kerski rekomendowany na dyrektora ECS

Komisja konkursowa bezwzględną większością głosów rekomenduje Basila Kerskiego na trzyletnią kadencję dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności. Zakończenie prac komisji nie kończy procedury konkursowej.

W czwartek, 17 listopada odbyło się przesłuchanie kandydata na dyrektora ECS przez członków komisji konkursowej. Na zakończenie spotkania komisja w głosowaniu jawnym, bezwzględną większością głosów uznała, że kandydyjący Basil Kerski spełnił wszystkie obowiązkowe kryteria konkursowe zawarte w ogłoszeniu o konkursie na kandydata na stanowisko dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności oraz, że rekomenduje jego kandydaturę prezydent Gdańska na dyrektora ECS.

Głosowało 8 członków komisji, oddano 6 głosów „za” kandydaturą Basila Kerskiego, 2 głosy „przeciw, wstrzymujących się 0.

Konkurs został ogłoszony 27 lipca, a na składanie ofert zainteresowani mieli czas do 15 września. Komisja konkursowa składa się z 9 osób. Wśród nich jest 1 przedstawiciel miasta Gdańska, 1 marszałka województwa pomorskiego, 3 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 2 przedstawicieli zakładowych organizacji związkowych oraz 2 przedstawicieli stowarzyszeń zawodowych lub twórczych właściwych ze względu na specyfikę działania instytucji.

ŹródłoUM Gdańsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora