piątek, 22 września, 2023

Bydgoska biblioteka z nowym dyrektorem

Nowym dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy został Krzysztof Gonia. Zastąpił na tym stanowisku Ewę Stelmachowską, która w lipcu ubiegłego roku przeszła na emeryturę.

K. Gonia pracuje w WiMBP od 1995 roku. Pełnił m.in. funkcję zastępcy dyrektora ds. administracyjno-inwestycyjnych i kierownika działu administracji. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku administracja. Ukończył też studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania dla kadr kierowniczych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jako kierownik działu administracji, a później zastępca dyrektora ds. administracyjno-inwestycyjnych był odpowiedzialny za proces modernizacji sieci filii miejskich, a także realizację projektów inwestycyjnych ze środków unijnych (RPO, POIiŚ, EOG, MKiDN). Od 2017 roku kieruje zespołem projektowym koncepcji rozwojowej Biblioteki Głównej „Droga do nowoczesności”. Współpracował ze stowarzyszeniami, fundacjami oraz instytucjami kultury.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dra Witolda Bełzy jest najstarszą i największą książnicą w Bydgoszczy – działa od 1 października 1903 r. Obecnie jej księgozbiór liczy ok. tys. 869 tys. woluminów.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora