czwartek, 13 czerwca, 2024

Cézanne, Klimt, Mondrian, Picasso – nowa wystawa w National Gallery

W przyszłym roku w londyńskiej Galerii Narodowej zostanie otwarta nowa, przełomowa wystawa ponad 100 obrazów i rzeźb takich artystów jak Cézanne, Van Gogh, Rodin, Picasso, Matisse, Klimt, Kandinsky i Mondrian. Dzieła pochodzą z muzeów i prywatnych kolekcji z całego świata.

Na wystawie After impressionism (25 marca – 13 sierpnia 2023 r.) znajdą się niektóre z najważniejszych dzieł sztuki powstałych w latach 1886-1914.  Będzie to również jedna z pierwszych wystaw skupiających się na rewolucyjnych wydarzeniach artystycznych tego okresu.   

Począwszy od wielkich dokonań Cézanne’a, Van Gogha, Gauguina i Rodina, zwiedzający będą mogli poznawać sztukę przełomu XIX i XX wieku powstałą w takich miastach jak Paryż, Bruksela, Berlin, Wiedeń czy Barcelona. Wystawę zamkną niektóre z najważniejszych prac modernistycznych – od ekspresjonizmu po kubizm i abstrakcję

Prezentowane na wystawie dzieła pochodzą m.in. z Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Musée d’Orsay w Paryżu, Instytutu Sztuki w Chicago, Muzeum Rodina w Paryżu, Galerii Narodowych Szkocji, Museu Nacional d’Arte de Catalunya w Barcelonie i Muzeum Sztuki Wadsworth Atheneum w Hartford.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...