sobota, 18 września, 2021

Czy materiały w moim archiwum są prawnie chronione?

Centrum Archiwistyki Społecznej zaprasza na konsultacje, których tematem będą prawa autorskie. Prowadząca zajęcia Ksenia Kakareko opowie o licencjach oraz materiałach udostępnianych online przez archiwa społeczne.

Konsultacje poprzedzi miniwykład. Słuchacze dowiedzą się m.in. jaki jest status prawny dokumentów i nagrań, jakie są licencje Creative Commons oraz jak udostępniać materiały zgodnie z prawem.

Ksenia Kakareko – doktor habilitowany nauk prawnych oraz doktor nauk prawnych i nauk społecznych w zakresie nauki o polityce. Pracuje w Katedrze Prawa Mediów na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Członek zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL (organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi). Pracownica działu badań FINA. Zajmuje się badaniami dotyczącymi: wolności słowa, ochrony prywatności, prawa prasowego porównawczego oraz ochrony własności intelektualnej.

Konsultacje odbędą się w formie online, na platformie ClickMeeting. Link do uczestnictwa zostanie rozesłany w dniu wydarzenia.

Zapisy odbywają się przez formularz Google.

Szczegółowe informacje oraz regulamin korzystania z konsultacji dostępne są na stronie Centrum Archiwistyki Społecznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora