środa, 19 czerwca, 2024

Dni Otwarte Funduszy Europejskich ˗ poznaj Muzeum-Zamek w Łańcucie z innej perspektywy

Muzeum-Zamek w Łańcucie po raz kolejny włączyło się do ogólnopolskiej akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. W piątek i sobotę 10 i 11 maja będzie można zwiedzić najnowsze ekspozycje Muzeum na podstawie biletów w promocyjnych cenach.  W tym roku w ramach DOFE udostępnione zostaną: Łaźnie Zamkowe, d. Oranżeria, d. Ujeżdżalnia oraz Park Przyzamkowy. W ostatnich latach na wspomnianych obiektach przeprowadzono prace remontowo-konserwatorskie, dofinansowane ze środków unijnych.

Na turystów, którzy w trakcie Dni Otwartych Funduszy Europejskich odwiedzą łańcuckie Muzeum, czekają atrakcje:

  • zamkowe piwnice, w których znajdują się Łaźnie Zamkowe. W latach 20 XX w. było to niezwykle nowoczesne ordynackie spa. Współcześnie jest to atrakcja unikatowa w skali kraju. W Łaźniach można obejrzeć m.in.: urządzenia kąpielowe, saunę, urządzenia do elektroterapii, pomieszczenie z urządzeniami gimnastycznymi, pijalnię wód mineralnych i innych napojów, a także luksusowy pokój wypoczynkowy ze skórzanymi kanapami.
  • Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego ˗ dawna Oranżeria ˗ miejsce, w którym o dawnych czasach opowiada się w nowoczesny sposób. To połączenie historii z multimediami. Oprócz wiedzy, ciekawostek, można również sprawdzić się w różnorodnych grach i zabawach z epoki dawnych właścicieli rezydencji.
  • Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego ˗ dawna Ujeżdżalnia ˗ ekspozycja blisko 50 pojazdów konnych pozyskanych przez Muzeum po II wojnie światowej. W prezentowanej kolekcji jest m.in. pojazd, którym miał podróżować Fryderyk Chopin oraz mały powóz dla dzieci, do którego zaprzęgano… kozy.
  • Park Przyzamkowy ˗ doskonałe miejsce na spacer. Kwiaty z rabaty bylinowej, Ogrodu Włoskiego i Ogrodu Różanego zachwycają kolorami, zapachami i kompozycją.


Ceny biletów w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 10 i 11 maja:
– Łaźnie Zamkowe: 1 zł (dostępne w Kasach Biletowych w Maneżu przy ul. 3-go Maja 10),
– Park Wewnętrzny: 1 zł,
– Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego ˗ d. Oranżeria: 5 zł (bilet normalny), 2 zł (bilet ulgowy) – do nabycia bezpośrednio na ekspozycji lub w Kasach Biletowych,
– Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego ˗ d. Ujeżdżalnia: 5 zł (bilet normalny), 2 zł (bilet ulgowy) ˗ do nabycia bezpośrednio na ekspozycji lub w Kasach Biletowych.

Joanna Garbulińska-Charchut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...