wtorek, 19 października, 2021

EDD w Muzeum Ziemi Lubuskiej

Na nadchodzący weekend Muzeum Ziemi Lubuskiej przygotowało szereg atrakcji związanych z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa oraz Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich. W tych dniach (18 i 19.09.2021) wstęp do instytucji będzie bezpłatny.

Europejskie Dni Dziedzictwa to cykliczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny o wyjątkowej skali i zasięgu: co roku we wrześniu mieszkańcy Starego Kontynentu mogą bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z szerokiego wachlarza wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Podczas EDD nawet niedostępne na co dzień zabytki wpuszczają w swoje mury gości, a uczestnicy licznych spotkań, prelekcji i warsztatów poznają historię i kulturę zarówno narodową, jak i tę regionalną oraz lokalną.

  • 18.09.202 o godz. 11.30 rozpoczną się warsztaty, dzięki którym będzie można poszerzyć wiedzę o pochodzeniu lubuskich potraw oraz powalczyć o ŁYCHĘ LUBUSKIEGO ZNAWCY SMAKÓW! Do udziału w konkursie zapraszamy całe rodziny, zarówno dorosłych jak i dzieci.

W pierwszej części spotkania uczestnicy zapoznają się z różnorodnością lubuskich smaków, dowiedzą się o ich pochodzeniu, usłyszą również ciekawostki związane z regionalnymi potrawami. Zwieńczeniem warsztatów będzie konkurs obejmujący następujące zagadnienia:

– quiz dotyczący lubuskich smaków,

– zadania zręcznościowe,

– zagadki dotyczące m.in. dawnych sprzętów kuchennych.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy osoby zainteresowane o zgłaszanie się do Działu Oświatowego MZL – tel. 65 327 23 45 wew. 19 lub 12

Czas trwania : 2 godziny.


Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W dniach 17-19 września 2021 r. zielonogórskie Muzeum włącza się do finału ósmej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Dzięki tej akcji obywatele Unii Europejskiej mogą zobaczyć różnorodność projektów realizowanych z pomocą unijnych środków. Jest to również świetna okazja do pogłębienia wiedzy oraz poznania specyfiki poszczególnych instytucji oraz po prostu ciekawej zabawy.

  • 17.08.2021

 „Poznajemy naszą historię” – warsztaty on-line.
Prezentacja dwóch filmów, z których pierwszy opowiadao historii Zielonej Góry i regionu oraz mieszkających to ludzidzieje ludzi, którzy przyczynili się do rozkwitu naszego miasta. Drugi film wprowadza już w sferę zagadnień związanych z genealogią i omawia proces tworzenia tzw. drzewa prostego. Jego celem jest zachęcenie wszystkich do bliższego poznania historii własnej rodziny i stworzenie wizualnej historii rodu, z którego się wywodzimy.
Filmy będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz muzealnych kanałach: You Tube, Facebook, Twitter i na Instagramie.

  • 18.09.2021, godz. 12.00

Kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji „Złote Grono. Kolekcja sztuki polskiej XX wieku”, powstałej dzięki rozbudowie i modernizacji MZL. W świat sztuki współczesnej wprowadzi gości jeden ze współtwórców wystawy – dyrektor Leszek Kania.

  • 19.09.2021, godz. 12.00

Kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji „Dziedzictwo i współczesność. Zielona Góra – region lubuski”, powstałej dzięki nowej inwestycji sfinansowanej ze środków unijnych. Naszym cicerone będzie dr Longin Dzieżyc.

grafika: MZL, CC BY 4.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora