Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie poszukuje edukatorów historycznych.
Chcesz pracować w miejscu, w którym historia i piękno łączą się ze sobą? Lubisz opowiadać o kulturze staropolskiej i szukasz okazji, by pokazać innym fascynujące aspekty dawnych obyczajów oraz zagadki ukryte w barokowych dekoracjach? Chcesz inspirować innych do pogłębiania swojej wiedzy i nie boisz się dociekliwych pytań? Jesteśmy dumni z naszego zespołu edukacyjnego, który od wielu lat realizuje zajęcia na imponująco wysokim poziomie. Może do nas dołączysz?
KOGO ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY?
- Pasjonatów historii i sztuki XVII w. (mile widziani studenci kierunków takich jak: historia, historia sztuki, archeologia, filozofia, kulturoznawstwo, kierunki filologiczne).
- Dyspozycyjnych minimum dwa dni w tygodniu, w godz. 9.00–15.00 (nie licząc weekendów).
CO OFERUJEMY?
- Prowadzenie historycznych zajęć edukacyjnych we wnętrzach pałacu i w przestrzeniach edukacyjnych oraz w ogrodach wilanowskich.
- Zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia.
- Wynagrodzenie w zależności od długości współpracy 80–120 zł/zajęcia (jedne zajęcia trwają 1,5 godz., stawka w zależności od długości stażu).
- Możliwość czynnego wykorzystania znajomości języków obcych oraz podwójną stawkę za zajęcia prowadzone w języku obcym (160–240 zł/zajęcia).
- Elastyczny czas realizacji zlecenia, dostosowany do dyspozycyjności prowadzącego.
- Bezpłatny wstęp do ogrodów Wilanowa oraz do pałacowych wnętrz.
- Bezpłatne szkolenia dla współpracujących edukatorów prowadzone przez przyrodników, konserwatorów i historyków sztuki, kuratorów zbiorów, specjalistów ds. dostępności.
- Zniżkę 20% na asortyment Księgarni Wilanowskiej.
- Możliwość realizacji własnych pomysłów związanych z edukacją.
Liczba przeprowadzonych zajęć edukacyjnych w miesiącu zależy od dyspozycyjności i przygotowania danej osoby, jak również od sezonu. Najwięcej zajęć odbywa się w okresie od września do połowy grudnia, a następnie od marca do końca czerwca.
JAKICH KOMPETENCJI OCZEKUJEMY?
- Wiedzy historycznej.
- Umiejętności pracy z grupą, w tym pracy warsztatowej.
- Umiejętności pracy z dziećmi i młodzieżą (4–19 lat), a także osobami dorosłymi.
- Wysokich kompetencji komunikacyjnych, prawidłowej dykcji.
- Kreatywności i zaangażowania.
- Umiejętności dostosowania się do różnorodnych oczekiwań odbiorców.
- Odpowiedzialności, samodzielności i punktualności.
- Elastyczności i umiejętności pracy pod presją czasu.
- Biegłej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie. Biegła znajomość innych języków obcych będzie dodatkowym atutem.
- Gotowości do podnoszenia własnych kompetencji w ramach bezpłatnych szkoleń oferowanych przez muzeum (obsługa klienta instytucji kultury, różne potrzeby odbiorców, kompetentne oprowadzania, historia rezydencji wilanowskiej).
Dokumenty należy składać do 30 lipca 2023 r.
Pełna oferta pracy na stronie Muzeum.