poniedziałek, 25 września, 2023

Galeria inżynierów w londyńskim Muzeum Nauki

W czerwcu 2023 r. Muzeum Nauki w Londynie otworzy nową wystawę poświęconą zmieniającym świat innowacjom inżynieryjnym oraz różnorodnej i fascynującej grupie ludzi, którzy za nimi stoją. 

Inżynierowie zmieniają świat. Działają kreatywnie, w zrównoważony sposób, precyzyjnie i wspólnie, tworząc odważne, przełomowe odpowiedzi na globalne wyzwania i poprawiając życie miliardów ludzi. Wystawa  Inżynierowie zaprezentuje niektóre z tych innowacji przez globalny pryzmat Nagrody Królowej Elżbiety w dziedzinie inżynierii — wiodącej na świecie nagrody dla inżynierów. 

Sercem galerii będą bogato ilustrowane historie ponad 60 inżynierów pracujących w wielu branżach, takich jak rolnictwo, moda, robotyka i medycyna, rzucające światło na ich życie, motywacje, procesy myślowe i to, co robią na co dzień. 

– Nasze codzienne życie zależy od umiejętności i kreatywności inżynierów – mówi Sir Ian Blatchford, dyrektor naczelny Science Museum Group. – Wiem, że wielu naszych gości będzie zainspirowanych historiami, z którymi się zetkną. 

Badania pokazują, że wiedza młodych ludzi na temat inżynierii jest niska, a na to, co wiedzą, często wpływają stereotypy i dezinformacja (Educational Pathways into Engineering, Engineering UK 2020). Łącząc odbiorców z ludźmi, którzy tworzyli innowacje, galeria zapewni bardzo potrzebne „wejście” w temat, od którego wiele osób czuje się odłączonych, i otworzy ludziom oczy na możliwości, jakie oferuje. 

Zwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska kultowym przedmiotom, od najnowocześniejszego ramienia robota chirurgicznego CMR „Versius”, po pierwszy aparat cyfrowy i miniaturowy zegar atomowy, od którego zależny był cały system GPS, a także dowiedzieć się więcej o niezwykłych ludziach, którzy je wymyślili.   

Znajdująca się na poziomie 1 wystawa Inżynierowie będzie sąsiadować z Technicians: The David Sainsbury Gallery, która została otwarta w listopadzie 2022 r. Te uzupełniające się ekspozycje przedstawiają bogaty zbiór osobistych historii i innowacji, które mają wpływ na nasze codzienne życie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora