sobota, 13 lipca, 2024

Galeria inżynierów w londyńskim Muzeum Nauki

W czerwcu 2023 r. Muzeum Nauki w Londynie otworzy nową wystawę poświęconą zmieniającym świat innowacjom inżynieryjnym oraz różnorodnej i fascynującej grupie ludzi, którzy za nimi stoją. 

Inżynierowie zmieniają świat. Działają kreatywnie, w zrównoważony sposób, precyzyjnie i wspólnie, tworząc odważne, przełomowe odpowiedzi na globalne wyzwania i poprawiając życie miliardów ludzi. Wystawa  Inżynierowie zaprezentuje niektóre z tych innowacji przez globalny pryzmat Nagrody Królowej Elżbiety w dziedzinie inżynierii — wiodącej na świecie nagrody dla inżynierów. 

Sercem galerii będą bogato ilustrowane historie ponad 60 inżynierów pracujących w wielu branżach, takich jak rolnictwo, moda, robotyka i medycyna, rzucające światło na ich życie, motywacje, procesy myślowe i to, co robią na co dzień. 

– Nasze codzienne życie zależy od umiejętności i kreatywności inżynierów – mówi Sir Ian Blatchford, dyrektor naczelny Science Museum Group. – Wiem, że wielu naszych gości będzie zainspirowanych historiami, z którymi się zetkną. 

Badania pokazują, że wiedza młodych ludzi na temat inżynierii jest niska, a na to, co wiedzą, często wpływają stereotypy i dezinformacja (Educational Pathways into Engineering, Engineering UK 2020). Łącząc odbiorców z ludźmi, którzy tworzyli innowacje, galeria zapewni bardzo potrzebne „wejście” w temat, od którego wiele osób czuje się odłączonych, i otworzy ludziom oczy na możliwości, jakie oferuje. 

Zwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska kultowym przedmiotom, od najnowocześniejszego ramienia robota chirurgicznego CMR „Versius”, po pierwszy aparat cyfrowy i miniaturowy zegar atomowy, od którego zależny był cały system GPS, a także dowiedzieć się więcej o niezwykłych ludziach, którzy je wymyślili.   

Znajdująca się na poziomie 1 wystawa Inżynierowie będzie sąsiadować z Technicians: The David Sainsbury Gallery, która została otwarta w listopadzie 2022 r. Te uzupełniające się ekspozycje przedstawiają bogaty zbiór osobistych historii i innowacji, które mają wpływ na nasze codzienne życie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i ...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...