niedziela, 7 sierpnia, 2022

Ireneusz Piotr Maj dyrektorem Muzeum Dzieci Polskich 

Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński powołał Ireneusza Piotra Maja na trzyletnią kadencję dyrektora Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu. Niemiecki nazistowski obóz dla polskich dzieci w Łodzi (1942-1945). Dotąd Ireneusz Piotr Maj pełnił obowiązki dyrektora tego muzeum.

Dr Ireneusz Piotr Maj jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. Przed powierzeniem mu zadania utworzenia Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu, był dyrektorem Zespołu ds. Edukacji i Wychowania w Biurze Rzecznika Praw Dziecka, adiunktem w Katedrze Historii Polskiej Myśli Politycznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także dyrektorem Publicznego Gimnazjum nr 19 w Łodzi. Pełnił funkcję prodziekana kierunków administracja i politologia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, był członkiem Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem I kadencji przy Wiceprezesie Rady Ministrów i Przewodniczącym Komitetu Do Spraw Pożytku Publicznego, a także Rady Naukowej Wydawnictwa Sejmowego i Rady Programowej przy Rzeczniku Praw Dziecka ds. Upamiętnienia Dzieci Polskich z Obozu w Łodzi.


Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu. Niemiecki nazistowski obóz dla polskich dzieci w Łodzi (1942-1945) powstało w ubiegłym roku. Jego zadaniem będzie gromadzenie, opracowywanie, konserwacja, przechowywanie i udostępnianie zbiorów związanych z historią Kinder – KL Litzmannstadt.

ŹródłoMKiDN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora