sobota, 18 września, 2021

IX Międzynarodowa Konferencja Konserwatorska – Szreniawa, 6-8.10.21r.

Podczas konferencji, która odbędzie się w dniach 6-8 października, omawiane będą zagadnienia związane z ochroną dóbr kultury i zachowaniem dziedzictwa – zarówno materialnego, jak i niematerialnego. Organizatorami spotkania są Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, NIMOZ oraz Stowarzyszenie Muzeów na Wolnym Powietrzu.

Spotkania przedstawicieli społeczności pracowników sektora muzealnictwa i ochrony zbiorów, środowiska konserwatorów prywatnych, przedstawicieli zarządów i organizatorów muzeów, pracowników nauki oraz ekspertów muzealnictwa odbywające się regularnie co dwa lata, są okazją do rozmowy, wymiany doświadczeń i integracji różnych instytucji oraz środowisk działających na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego.

Wszystkie dotychczasowe konferencje odbyły się na terenie Muzeum w Szreniawie. W każdej z nich uczestniczyło od 60 do 100 osób.

Tegoroczne spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom zgrupowanym w czterech blokach tematycznych:

– edukacja społeczna na rzecz ochrony dziedzictwa narodowego

– organizacja i zarządzanie konserwacją w muzeach

– zagadnienia konserwatorskie związane z obiektami wykonanymi z materii organicznej oraz problematyka konserwatorska obiektów eksponowanych na wolnym powietrzu

– konserwacja obiektów wielkogabarytowych i przewidzianych do uruchamiania.

Dokładne informacje na temat konferencji, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie organizatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora