sobota, 10 kwietnia, 2021

Jak opowiedzieć o instytucji kultury w tekście łatwym do czytania (ETR)?

Małopolski Instytut Kultury zaprasza na webinar pt. „Jak opowiedzieć o instytucji kultury w tekście łatwym do czytania (ETR)?” Szkolenie odbędzie się 25 marca na platformie ZOOM.

Ustawa o zapewnianiu dostępności wymaga od instytucji opublikowania informacji o zakresie ich działalności w tekście łatwym do czytania i rozumienia. Z prawidłowo przygotowanej informacji w ETR (od ang. easy to read) skorzystać mogą osoby z niepełnosprawnością intelektualną, w spektrum autyzmu, głusi czy inne osoby, które nie posługują się biegle językiem polskim.

W trakcie webinaru prowadzący odpowiedzą na pytania, czym jest standard ETR i w jaki sposób opisywać działalność instytucji kultury. Spotkanie będzie złożone z części teoretycznej, obejmującej zasady tworzenia tekstów ETR i podstawy warsztatu pracy z tekstami, oraz części konsultacyjnej – w interakcji z uczestni(cz)kami.

Webinar odbędzie się 25 marca (czwartek), w godz. 11:00-12:30. Link do zapisów: https://forms.gle/8Ut9L4rsrSrtSw55A

Webinar poprowadzą: 

Anna A. Szalast – członkini rady programowej ds. wspierania rodziny i rehabilitacji osób z ASD Fundacji ASDreamer w Lublinie, kierowniczka ośrodka pomocy społecznej oraz wieloletnia terapeutka osób z niepełnosprawnością intelektualną, psychiczną i zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Dominika Kluczewska – członkini Fundacji Kultury bez Barier, twórczyni ETR, osoba szerząca wiedzę w zakresie komunikacji i obsługi osób z ASD oraz terapeutka zajęciowa w poradni dla dzieci ze spektrum autyzmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora