niedziela, 5 kwietnia, 2026

Jak zadbać o domowe archiwum? Spotkania dla miłośników archiwistyki społecznej

Lokalna historia to twoja pasja? Chcesz uporządkować domowe archiwum? Centrum Archiwistyki Społecznej zaprasza mieszkańców Białegostoku i okolic na otwarte spotkanie, podczas którego historycy i archiwiści omówią najważniejsze kwestie związane z archiwistyką społeczną.

Spotkanie odbędzie się 2 września o godz. 17.00 w Centrum im. Ludwika Zamenhofa, przy ul. Warszawskiej 19. Jego uczestnicy dowiedzą się m.in. kim jest archiwista społeczny i jak nim zostać, jak w praktyce działa archiwum społeczne i jak należy zadbać o stare zdjęcia, dokumenty czy nagrania.

Spotkanie poprowadzą: Adriana Kapała (historyczka, archiwistka, działaczka społeczna, koordynatorka edukacji i szkoleń w CAS), Joanna Michałowska (historyczka, archiwistka, koordynatorka sieci archiwów społecznych w CAS) oraz Mariusz Bieciuk (archiwista, specjalista ds. archiwum historii mówionej w Białostockim Ośrodku Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa).

Następnego dnia, 3 września, w Centrum im. Ludwika Zamenhofa odbędą się bezpłatne całodzienne warsztaty dla osób zainteresowanych archiwistyką społeczną.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Centrum Archiwistyki Społecznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

5 błędów przy inwentaryzacji zbiorów, ...

Inwentaryzacja zbiorów muzealnych to jedno z najważniejszych, ale jednocześnie ...

Dagmara Budzbon-Szymańska, Rzeźbiarki

Rzeźba, głównie ze względu na wysiłek fizyczny, jakiego wymagała, była przed wi...

Góry–Morze–Morze–Góry

Wystawa stanowi trzecią edycję autorskiego projektu wystawienniczego, którego i...

Paryż – tam, gdzie historia tańczy z e...

PARYŻ - wyjątkowe miejsce, w którym żyję i oddycham sztuką. Jest dla mnie księg...

Forum SOWA 2025 – spotkanie ludzi z pa...

W dniach 23–24 października 2025 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odby...