wtorek, 1 lipca, 2025

Jakie ma być nowe muzeum w Łebie?

Przyjdź na konsultacje społeczne dot. wystawy w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie!

Dyrekcja Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych, które pozwolą wpłynąć na kształt i treść przyszłej wystawy stałej w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie. Swoje uwagi, sugestie oraz propozycje zmian będzie można przekazać osobiście 7 grudnia 2023 r. podczas otwartego spotkania w Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec lub  już teraz za pomocą adresu e-mail: konsultacje@nmm.pl.

Zróbmy to razem!

Budowane Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie będzie miejscem, które dzięki eksponatom połączy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Ekspozycja będzie odkrywać tajemnice Bałtyku, zadziwiając, ucząc i bawiąc jednocześnie. Konsultacje społeczne mają realny wpływ na powstanie niezapomnianej wystawy stałej prezentującej zagadnienia związane z archeologicznymi badaniami podwodnymi prowadzonymi przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz prezentacją tematyki szeroko rozumianego rybołówstwa.

Przyjdź na spotkanie w Łebie!

Podczas otwartego spotkania pracownicy Narodowego Muzeum Morskiego przybliżą aktualny stan pracy przy budowie, harmonogram kolejnych etapów oraz ogólny zamysł tworzonej wystawy i przyszłej funkcji nowego oddziału. Przewidziano również dyskusję, podczas której będzie można wnieść uwagi, propozycje zmian oraz przedstawić własne pomysły. Spotkanie to okazja do bezpośredniego kontaktu z osobami odpowiedzialnymi za projekt. Wydarzenie zaplanowano 7 grudnia w Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec. Początek o godz. 17.00

Weź udział w konsultacjach online

Zbieranie uwag, wniosków i sugestii dot. planowanej wystawy w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie odbywa się także w formie elektronicznej poprzez e-mail: konsultacje@nmm.pl. Pod tym adresem można przesyłać swoje opinie, propozycje i komentarze związane z powstającą wystawą. Wszystkie przesłane sugestie zostaną starannie rozpatrzone i pomogą wpłynąć na ostateczny kształt wystawy. Im więcej osób weźmie udział w konsultacjach, tym bardziej różnorodna i bogata będzie baza informacji, którą muzeum będzie miało do dyspozycji.

ŁUKASZ GRYGIEL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat na...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach już po raz szesnasty organizuje dla...

FESTYN ZIELONOŚWIĄTKOWY

8 czerwca 2025 r. | godz. 12:00–17:00 | Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu R...

XIV Noc Muzeów

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza 17 maja o godz....

Wernisaż wystawy pt. „ Geometria Gaudi...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wernisaż wystawy pt. „ ...

„Kwiatki Polskie” prosto ze Starachowi...

Ekipa programu „Kwiatki Polskie”, którego emisję można oglądać w Telewizji Pols...