niedziela, 5 stycznia, 2025

Koncert finałowy IV Festiwalu Stawisko: „Tamte dni, tamte noce”

Szanowni Państwo,

listopad, a z nim nasz Festiwal, dobiegają końca. 1 grudnia o godzinie 17:00 ostatnie spotkanie w tegorocznym festiwalowym cyklu Stawisko – miejsce symbiozy sztuk i kultur. W stronę Włoch.

Na grande finale naszej wspólnej, włoskiej przygody, proponujemy koncert muzyki filmowej pochodzącej z dzieła Luki Guadagnino „Tamte dni, tamte noce” w aranżacji i wykonaniu Bartka Wąsika. Po części muzycznej będzie można zwiedzić towarzyszącą Festiwalowi wystawę prezentującą zdjęcia, rękopisy i włoskie pamiątki J. Iwaszkiewicza.

Bartek Wąsik to jeden z czołowych i wszechstronnych polskich pianistów młodego pokolenia. Zwycięzca wielu nagród m.in. Paszportu Polityki, Fryderyka, Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii „Osobowość́ Roku”. Jest współzałożycielem i członkiem zespołu Kwadrofonik i Lutosławski Piano Duo. Występował w Carnegie Hall, Chicago Symphony Hall czy Filharmonii Berlińskiej. Współpracował m.in. z Janem Komasą, Arturem Rojkiem, Adamem Strugiem, Katarzyną Nosowską, Ralphem Kamińskim, Dorotą Miśkiewicz. W 2022 wydał solowy album „Daydreamer”.

Podczas koncertu usłyszymy klasyczne kompozycje Ryuichiego Sakamoto, Johna Adamsa czy Eryka Satie, ale także utwory artystów z okresu, w którym rozgrywa się akcja filmu: The Psychedelic Furs, Franco Battiato, Giorgio Moroder, Loredana Bertè, Bandolero czy Joe Esposito. Sufjan Stevens za kompozycję „Mystery of Love”, będącą motywem przewodnim filmu, otrzymał prestiżową nominację do Oscara.

Bilety na koncert dostępne w sprzedaży internetowej TU oraz kasie stacjonarnej w dniu wydarzenia.

Po zakończeniu Festiwalu zrobimy małą przerwę – ze względu na remont klatki schodowej od 2 do 10 grudnia Muzeum będzie nieczynne. Tradycyjnie wszelkie aktualne informacje będą zamieszczane na stronie www.stawisko.pl, gdzie warto zajrzeć planując wizytę u nas. A już 12 grudnia o 17:00 ostatnie w tym roku spotkanie „Sztuki czytania”. Tym razem Beata Izdebska-Zybała przeprowadzi czytelników przez opowiadanie „Powrót Prozerpiny”. W listopadzie porwała nas do dyskusji mnogość interpretacji i skojarzeń wokół „Czwartej symfonii” – poniżej link do naszego kanału na YouTube, gdzie można posłuchać aktorskiej interpretacji tego tekstu.

Zachęcamy do odwiedzin na naszych profilach w mediach społecznościowych gdzie nie tylko informujemy o bieżących wydarzeniach w Muzeum, ale także publikujemy anegdoty, wiersze i zdjęcia ze zbiorów Stawiska. (FB@muzeum.stawisko; Instagram@muzeum_stawisko). 

Dyrektor Muzeum
Agata Kościelna-Ratowska wraz z pracownikami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Pierwsze z cyklu spotkań – prelekcji d...

Prelekcja trwała 90 min. Obok traktatów o czarownictwie, które były czytane prz...

EKSPOZEO – uniwersalny pomocnik ...

EKSPOZEO to wyposażony w wiele funkcjonalności system, który pomoże muzeom i in...

Jarmark Bożonarodzeniowy w podpoznańsk...

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie (gmina Kom...

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i ...

Mistrzynie. Eseje o polskich artystkac...

Mistrzynie to stworzony przez Dagmarę Budzbon-Szymańską zbiór esejów na te...