poniedziałek, 18 listopada, 2024

KONKURS „ŻYWE OBRAZY TETMAJERA”

Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w konkursie „Żywe obrazy Tetmajera” organizowanym w ramach Roku Włodzimierza Tetmajera.

Rok 2023 został ogłoszony przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej rokiem Włodzimierza Tetmajera, artysty malarza, czołowego przedstawiciela Młodej Polski, polityka i działacza niepodległościowego. To w jego dworze, w podkrakowskich wówczas Bronowicach, odbyło się wesele Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną. Wesele, które Stanisław Wyspiański opisał w najsłynniejszym polskim dramacie „Wesele”.

W związku z obchodami „Roku Włodzimierza Tetmajera” instytucje kultury z całej Polski przygotowały szereg imprez poświęconych temu malarzowi, którego twórczość i działalność polityczna i społeczna zasługuje na upamiętnienie. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć Muzeum Krakowa, które opiekuje się słynną „Rydlówką”, gdzie odbyło się wesele Rydla i Mikołajczykówny.

Muzeum Krakowa przygotowało m.in. konkurs „Żywe obrazy Tetmajera”, inspirowany twórczością Włodzimierza Tetmajera. Uczestnicy będą mieli za zadanie przygotować krótki film lub fotografię przedstawiające odtworzone sceny z wybranego dzieła Włodzimierza Tetmajera. Każdy więc będzie mógł się przenieść na przykład w sielski krajobraz Bronowic z początków XX w.

Zaproście do zabawy rodzinę, przyjaciół, klasę, zespół czy grupę w której działacie. Wybierzcie obraz Włodzimierza Tetmajera i uruchomcie swoją wyobraźnię. Możecie startować zarówno w kategorii grupowej (do 16 osób) jak i indywidualnej (do 5 osób). To gdzie się wybierzecie? Który obraz was uwiedzie?

Do udziału w tej swoistej podróży w czasie zapraszamy zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Czekają atrakcyjne nagrody. Muzeum Krakowa ufundowało noclegi w pokojach gościnnych Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego wraz ze zwiedzaniem wystawy oraz noclegi w Pałacu Krzysztofory również połączone ze zwiedzaniem. Ponadto zwycięzcy otrzymają bony podarunkowe do Galerii Bronowice o wartości 100, 300 i 600 zł. Szczegółów szukajcie w regulaminie, który jest dostępny do pobrania na stronie konkursu.

Na prace czekamy do 30 czerwca do godziny 23.59. Prace prosimy przesyłać na adres: rydlowka@muzeumkrakowa.pl. W mailu koniecznie należy zamieścić treść podaną w punkcie 25 regulaminu.

Nagrody w konkursie ufundowało Muzeum Krakowa i Galeria Bronowice.

Źródło: Muzeum Krakowa

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Pierwsze z cyklu spotkań – prele...

To wydarzenie w Międzyzdrojach otwiera serię spotkań-prelekcji poświęconych szt...

Dwie dusze twórcy ludowego

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2024 (wernisaż) wystawa dostępna dla zwiedzającyc...

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...

Regionalne Centra Konserwatorsko-Magaz...

20 listopada 2024 r.  10.00–17.00,  Forty Kleparz w Krakowie, ul. Kam...

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowski...

Temat strat wojennych jest niezwykle ważnym elementem badań nad polskim dziedzi...