wtorek, 19 października, 2021

Lemoniada 2021 r. – czytelnicy nagrodzeni

W niedzielę, 12 września, w krakowskim Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema odbył się finał tegorocznej edycji konkursu czytelniczego Lemoniada organizowanego przez Muzeum Inżynierii Miejskiej. Wyjątkowy charakter nadała temu wydarzeniu, obchodzona w tym roku, setna rocznica urodzin wielkiego pisarza. Tym razem konkurs był sprawdzianem ze znajomości książki „Niezwyciężony”.

Konkurs składał się z sześciu comiesięcznych etapów trwających od stycznia do czerwca 2021 r., podczas których zadanych zostało w sumie 60 pytań. Każdemu pytaniu towarzyszyły cztery odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. Odpowiedzi należało przesłać e-mailem. Ostatni, siódmy etap Konkursu wymagał osobistej obecności uczestników na terenie Ogrodu Doświadczeń.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Aleksandra Wawrzak, która ma już na swoim koncie zwycięstwo w jednej z poprzednich edycji. Drugie miejsce przypadło w udziale Bogusławowi Kłodzie, a trzecie – Jakubowi Harchutowi.

Pierwsza nagroda w konkursie to komplet dzieł Stanisława Lema (33 tomy!) ufundowany przez jego syna Tomasza. Zwyciężczyni otrzymała również odlaną z metalu przechodnią statuetkę, czyli symboliczną i ciężką butelkę Lemoniady, ufundowaną przez wydawnictwo „Prószyński Media”. Wśród pozostałych nagród (miejsca 2-10) znalazły się teleskop, lornetka, książki i czekolady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora