sobota, 25 czerwca, 2022

Letni weekend w Muzeum w Wilanowie

Pierwszy letni weekend warto spędzić w iście królewskim stylu – w Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie. Muzeum zaplanowało na te dni szereg wydarzeń dla dzieci i dorosłych.

W piątek 24 czerwca odwiedzający Wilanów mogą obejrzeć wystawę „Rekonstrukcje ubiorów rekreacyjnych od XVII do początku XX w.” Tego samego dnia o godz. 19.30 odbędzie się premiera „Snu nocy letniej”. Do 10 lipca spektakl będzie wystawiony kilkanaście razy. Bezpłatne wejściówki warto zarezerwować już dziś na: szekspirwilanow@gmail.com.

W sobotę 25 czerwca o 11.00 i 13.30 w Wozowni odbędą się warsztaty kaligrafii w Scriptorium Villa Nova, a w godz. 10.00–18.00 na przedpolu pałacu można będzie skorzystać z rodzinnych atrakcji z okazji Królewskiego Dnia Dziecka.

Niedzielne przedpołudnie warto spędzić na warsztatach artystycznych o tworzeniu manuskryptów, które rozpoczną się o godz. 11.00. Warty polecenia jest także spacer edukacyjny po wystawie „Kolekcjonerstwo Potockich” (godz. 12.00) i rodzinne spotkanie z niezwykłymi opowieściami o królu Janie III (godz. 15.00).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora