środa, 7 grudnia, 2022

Magazyn Miasta – nowa propozycja Muzeum Warszawy

Muzeum Warszawy podjęło współpracę z Magazynem Miasta. Jej owocem jest specjalne wydanie pisma poświęcone przełomom miejskim – momentom, w których splątany licznymi kryzysami świat miast choć na chwilę odzyskuje nadzieję na lepsze jutro. W sprzedaży od 9 września.

– Wracamy z masą miejskich pomysłów, inspiracji i przykładów – mówi Marta Żakowska z Laboratorium Miasta Muzeum Warszawy, redaktorka naczelna Magazynu Miasta. – Pokazujemy pojęcia na nowe czasy, opisujemy zmieniające się ulice, mierzymy miarę miejskiego szczęścia i czujnym okiem przyglądamy się zarówno tym, którzy przed miastem dziś uciekają, jak i ludziom, którzy do niego wracają – dodaje Żakowska.

W numerze premierowo ukazał się fragment nowej książki Szymona Bujalskiego Recepta na lepszy klimat. Zdrowe miasta dla chorującego świata i opowieść Marcina Wichy o jego ostatnim weekendzie przed wojną, a także teksty m.in.: Kamila Fejfera, Martyny Obarskiej, Anny Cymer, Artura Celińskiego.

Magazyn Miasta to pierwszy w Polsce interdyscyplinarny i popularnonaukowy magazyn o wszystkim, co ważne w miastach. Od polityki miejskiej, urbanistyki i architektury, poprzez innowacje w zarządzaniu i w produktach oferowanych mieszkańcom, aż po najciekawsze i twórcze sposoby spędzania wolnego czasu w miejskiej przestrzeni.

Premierze towarzyszy program wydarzeń: m.in. spotkanie z profesorem Carlosem Moreno, doradcą merki Paryża, twórcą głośnej koncepcji miasta 15 minut (25.10.2022, Muzeum Warszawy).
więcej informacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora