wtorek, 2 czerwca, 2026

Michał Laszczkowski p.o. dyrektora Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków

Dr Michał Laszczkowski został powołany na stanowisko p.o. dyrektora nowo powstałego Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków. Nominację odebrał z rąk min. P. Glińskiego.

Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków ma działać na rzecz zapewnienia najwyższego poziomu przygotowania i prowadzenia prac konserwatorskich. Będzie współpracował z Generalnym Konserwatorem Zabytków i Departamentem Ochrony Zabytków w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowym Instytutem Dziedzictwa i Narodowym Instytutem Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą Polonika. Ważną częścią jego działalności będzie również wdrażanie i upowszechnianie standardów związanych z ochroną zabytków oraz promowanie modelowych prac i dobrych praktyk dotyczących zabytków i ich otoczenia. Instytut prowadzić będzie także działania promocyjne i informacyjne w zakresie promowania dorobku konserwatorów polskich i z Polską związanych, a także kampanie społeczne dotyczące zabytków i jakościowego prowadzenia prac przy zabytkach.

Dr Michał Laszczkowski jest historykiem, prawnikiem, działaczem społecznym, menadżerem kultury. Założona i kierowana przez niego Fundacja Dziedzictwa Kulturowego w ostatnich dziesięciu latach prowadziła liczne prace konserwatorskie przy obiektach zabytkowych w Polsce, na Ukrainie, a także na Białorusi, na Łotwie, we Francji, w Mołdawii i we Włoszech. W przeszłości dr M. Laszczkowski pełnił także funkcje rzecznika prasowego Narodowego Centrum Kultury oraz zastępcy dyrektora ds. programowych Instytutu Adama Mickiewicza.

ŹródłoMKiDN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

20. Małopolski Piknik Archeologiczny

Już po raz dwudziesty Muzeum Archeologiczne w Krakowie zaprasza na&nb...

XVII Festyn Ekologiczny „Zaginiony świ...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach już po raz siedemnasty organizuje d...

XIII Festiwal Nauki – 2 czerwca 2026r....

Już 2 czerwca 2026 roku w godz. 10:00–13:00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starac...

„Kulisiewicz. Akty”

Tadeusz Kulisiewicz – Kaliszanin, jeden z najwybitniejszych artystów-grafików i...

Spotkanie autorskie wokół książki „Rze...

Publikacja ukazuje historię polskiej rzeźby z perspektywy kobiet. Przedstawia p...