wtorek, 18 czerwca, 2024

Mieczysław Depczyński – Reportaż z mojego życia

„Pisząc w latach 1962-1968 „Reportaż z mojego życia”, chciałem u schyłku moich dni dokonać przeglądu własnych wzlotów i upadków oraz stwierdzić, czy spełniłem swój obowiązek wobec rodziny, kraju i ludzkościˮ.

M. Depczyński

W 2021 roku nadszedł czas, aby ów przegląd wzlotów i upadków Mieczysława Depczyńskiego ujrzał światło dzienne. Składa się on z trzech części, każda z nich to inny etap w życiu autora. Opisują kolejno okres przed, w trakcie i po drugiej wojnie światowej. Opatrzone nie tylko opisami wydarzeń, które miały wtedy miejsce, ale także relacji, miejsc, uczuć. Spisane, przepisane i połączone wspomnienia Depczyńskiego razem z zapamiętanymi szczegółami tworzą 533-stronicowe wydanie.

Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego podjęło się czasochłonnej i długotrwałej pracy nad przygotowaniami publikacji i tak już dziś możemy poinformować o premierze książki pt. „Reportaż z mojego życia” autorstwa Mieczysława Depczyńskiego. Samo wydarzenie odbędzie się w formie wystawy czasowej dotyczącej autora. Można będzie ją zwiedzać w godzinach otwarcia Muzeum z zachowaniem reżimu sanitarnego. W naszej siedzibie dostępne będą darmowe egzemplarze publikacji.

Mieczysław Depczyński był osobą niezwykle uważną, spostrzegawczą i krytyczną. Był świadkiem epoki, który potrafił spisać i przedstawić swoje przemyślenia tak, aby ukazać nam w ten sposób dawne życie mieszkańców Kępna.

Publikacja została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowegoˮ. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...