czwartek, 27 stycznia, 2022

Mity, opowieści i prawdziwe życie na Titanicu – wiosenna wystawa w Sundsvall

Sundsvall jest gotowe na organizację wystawy Titanic The Exhibition. Ekspozycja miała tu zostać pokazana już w 2020 roku, a następnie latem 2021 roku, jednak nie udało się tego zrobić ze względu na ograniczenia związane z pandemią Covid-19. Organizatorzy liczą, że tym razem się uda – premiera wystawy w Gärdehov w Sundsvall planowana jest na 19 maja 2022.

Istnieje wiele opowieści na temat Titanica; niektóre są prawdziwe, ale wiele z nich to pogłoski, które powstały po katastrofie statku, do której doszło 15 kwietnia 1912 roku. Wystawa opisuje historie związane z prawdziwym życiem na Titanicu. Dzięki oryginalnym, pochodzącym ze statku przedmiotom i zrekonstruowanym wnętrzom zwiedzający poczują się jak podróżnicy podczas prawdziwego rejsu. Szczegóły dotyczące tego, kim byli podróżujący, co robili, co zabrali ze sobą, a czasem – co powiedzieli, dają możliwość opowiedzenia prawdziwie ludzkiego wymiaru pierwszej i ostatniej podróży Titanica. 

Titanic był nie tylko tragedią narodową dla kilku krajów, ale także dramatem wielu Szwedów – szwedzki był drugim pod względem popularności językiem używanym na pokładzie statku. 

Wystawa będzie prezentowana w Gärdehov w Sundsvall w okresie 19 maja – 4 września 2022. Do tej pory na całym świecie obejrzało ją ponad 2,5 miliona osób.

Organizatorem Titanic The Exhibition jest Nordic Exhibitions & Events AB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora