poniedziałek, 16 maja, 2022

Muzea przyjazne autystom – podziel się opinią

Muzeum Narodowe w Krakowie jest liderem projektu „Spektrum” w ramach „Erasmus+ Młodzież. Akcja 2 – partnerstwa strategiczne”. Ideą projektu jest wypracowanie strategii, dzięki której muzea staną się bardziej przyjaznym miejscem dla osób z autyzmem.

Specjaliści ds. dostępności oraz działający w tym obszarze pracownicy Działu Edukacji MNK, korzystając z wiedzy ekspertów z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch i Belgii, opracowują  wskazówki i rozwiązania, zapewniające komfort zwiedzania widzom z ASD w muzeach w całej Polsce. Celem jest stworzenie praktycznego narzędzia oceny, z którego będzie mogła skorzystać każda instytucja, aby stworzyć muzeum dostępne dla osób o dużej wrażliwości w szczególności młodzieży i dorosłych.

Częścią projektu jest analiza, za pomocą ankiety, obecnej oferty edukacyjnej i dostępności instytucji kultury w Polsce dla widzów z autyzmem. Zbiorcze, anonimowe wyniki ankiety pomogą zapoznać się z obecną ofertą instytucji kultury oraz potrzebami i oczekiwaniami zwiedzających z ASD.

Ankieta dedykowana instytucjom i organizacjom https://forms.gle/bJJaZRfyCY89T5Qo8

Ankieta dedykowana osobom indywidualnym https://forms.gle/vrk3hqEjfcnAY8C27

Odpowiedzi można udzielać do 15 maja 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora