poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

Izba szynkowa, mieszkanie żydowskiej rodziny, sklep z towarami mieszanymi – to nowe części wystawy stałej w parku etnograficznym w Kolbuszowej. Muzeum zachęca do zwiedzania karczmy z Hadli Kańczuckich, a w ramach promocji – zaprasza na film!

Jest niedzielny wieczór. W karczmie gra kapela; kto chce, ten tańczy, kto nie chce, chłodzi się przy stole. Tymczasem za ścianą toczy się zwykłe życie rodziny szynkarza… Tak zaczyna się film pt. „Istny cymes, czyli nowa aranżacja w karczmie z Hadli Kańczuckich” przygotowany przez pracowników Muzeum wraz z przyjaciółmi. Dzięki obrazowi można cofnąć się w czasie, odetchnąć atmosferą roztańczonej i zadymionej izby szynkowej, posłuchać żydowskich melodii, które weszły do repertuaru kapel ludowych, poczuć zapach wyrabianego ciasta chlebowego czy podziwiać plenery skansenu z lotu ptaka…

Tymi kilkoma poetyckimi ujęciami nowej aranżacji i urywkami rozmów „podsłuchanych” między szynkiem, alkierzem i kuchnią Muzeum pragnie zachęcić do odwiedzenia parku etnograficznego w Kolbuszowej i obejrzenia nowej ekspozycji w karczmie z Hadli Kańczuckich. Aby zwiedzić wnętrza zabytkowych obiektów, należy wcześniej umówić się na spacer z przewodnikiem. Informacje dotyczące rezerwacji dostępne są na muzealnej stronie internetowej (www.muzeumkolbuszowa.pl) w zakładce „Dla zwiedzających”, natomiast link do filmu „Istny cymes…” można znaleźć również na witrynie instytucji oraz w mediach społecznościowych i kanale YouTube.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora