poniedziałek, 16 maja, 2022

Muzeum Porsche z nową wystawą: 50 lat Porsche Design

Muzeum Porsche uczci 50-lecie marki specjalną wystawą: do 10 lipca 2022 roku zwiedzający mogą zanurzyć się w historii początków Porsche Design oraz przypomnieć sobie najważniejsze, ciekawe, a czasem nietypowe produkty marki.

Ferdinand Alexander Porsche, syn Ferry’ego Porsche, wraz ze swoim bratem Hansem-Peterem, założyli w 1972 roku w Stuttgarcie Porsche Design. Dziś to marka lifestylowa o międzynarodowej renomie, znana z funkcjonalnych i trwałych produktów o purystycznej estetyce. Symbolem narodzin Porsche Design jest Chronograf I, zwany kamieniem milowym w sztuce zegarmistrzowskiej. Dwie wersje tego zegarka – Chronograf 1 – Edycja limitowana 1972 i Chronograf 1 – edycja 911 50 Porsche Design będą prezentowane na specjalnej, jubileuszowej wystawie w Muzeum Porsche.

Inne klasyki Porsche Design które będzie można zobaczyć na żywo lub w formie cyfrowej to m.in. okulary lotnicze P`8478, telefon komórkowy P`9521 i gwizdek P`3613.

Częścią jubileuszowej wystawy są również pojazdy, które FA Porsche stworzył lub też pochodzą z jego prywatnej kolekcji – wśród nich jest 904 Carrera GTS, który sam kiedyś określił jako swoje arcydzieło. Na wystawie pojawi się 911 (993) Speedster pochodzący z jego posiadłości. Częścią pokazu jest też 911 S 2.4 Targa, który powstał w roku założenia Porsche Design (1972), a teraz został odrestaurowany przez dział Porsche Classic, a także nowa edycja modelu „Porsche 911 Edition 50 Years of Porsche Design”. Ten ekskluzywny model powstał w ograniczonej liczbie 750 sztuk, a liczne szczegóły jego wyposażenia przypominają ikony designu z FA Porsche. Oprócz koloru nadwozia w kolorze niemetalicznej czerni, odniesienia obejmują także środkowe części siedzeń pokryte Sport-Tex w klasyczny wzór w kratkę oraz czerwoną wskazówkę sekundnika zegara Porsche Design Subsecond ze standardowego pakietu Sport Chrono.

Muzeum Porsche jest otwarte od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00-18.00. Aktualne przepisy sanitarne dostępne są na stronie: www.porsche.de/Muzeum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora