sobota, 18 września, 2021

„Na ścieżkach myśli Jana Pawła II” – nowy cykl podcastów muzeum w Wadowicach

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach rusza z nowym cyklem podcastów dotyczących papieskich encyklik.

„Na ścieżkach myśli Jana Pawła II” to czternastoodcinkowy cykl podcastów przygotowanych przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Jesienna pogoda często nie sprzyja spacerom w plenerze, dlatego muzeum zachęca do wybrania się w inną, bardziej duchową i intelektualną wędrówkę.

Wśród owoców pontyfikatu Jana Pawła II znajduje się 14 encyklik – jednych z najważniejszych papieskich dokumentów. Są to publikacje najwyższe nie tylko rangą, ale także poruszające najistotniejsze społeczne i doktrynalne zagadnienia. Chociaż są one zróżnicowane tematycznie, to warto czytać je w „komplecie”, tak aby pełniej zrozumieć przesłanie myśli Papieża Polaka.

Na spotkanie z tymi często teologicznie i filozoficznie trudnymi tekstami, zaproszeni zostali dwaj wybitni profesorowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – ksiądz Robert Woźniak oraz ksiądz Damian Wąsek. Przybliżą oni historię powstania tekstów, ich treść i źródła. W interpretacji wybranych fragmentów pomogą słuchaczom dwaj aktorzy – Piotr Piecha i Marcin Kobierski.

Odcinki podcastów będą miały swoją premierę w każdy piątek, poczynając od 10 września, o godzinie 19.00 na stronie internetowej Muzeum, profilu Facebook i YouTube. Materiał dostępny będzie również na platformach Spotify oraz Google Podcasts.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora