piątek, 20 września, 2024

Noc Muzeów w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

Jak co roku Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy z radością dołącza się do świętowanej w całej Polsce (i nie tylko) Nocy Muzeów. To wyjątkowy moment, kiedy każdy miłośnik historii i kultury może bezpłatnie odwiedzić instytucję i skorzystać z dodatkowych atrakcji.

W tym roku przygotowaliśmy dla Was:

17:00-21:30 Pamiątka z Dobrzycy – warsztaty plastyczne dla dzieci

Zapraszamy najmłodszych odwiedzających na specjalne warsztaty plastyczne, na których każdy będzie mógł namalować własny obraz inspirowany muzealnymi zbiorami. Wykonaną pamiątkę będzie można zabrać ze sobą do domu.

17:30-18:00 i 21:00-21:30  Myśliwskie pasje ziemian – oprowadzanie
Od końca kwietnia we wnętrzach dobrzyckiego pałacu możemy podziwiać nową wystawę czasową o myśliwskich pasjach ziemian. Tym razem ekspozycję będzie można zwiedzić z jej twórcą – dr Stanisławem Borowiakiem. Historyk nie tylko opowie o licznych eksponatach, które możemy podziwiać w gablotach, ale także zdradzi, jak wyglądały kwerendy i co było inspiracją do realizacji projektu. Liczne anegdotki i ciekawostki – gwarantowane!

18:00-18:30 + 21:00-21:30 Opowieści przy dawnym stole – oprowadzanie
Od maja w naszym muzeum można zwiedzać nową salę ekspozycyjną. Przygotowana przez naszych pracowników jadalnia oczaruje każdego miłośnika kulinariów i nie tylko. Porcelanowa zastawa, srebrne sztućce czy stary magiel to tylko niektóre elementy, które można zobaczyć na ekspozycji. Podczas Nocy Muzeów, w wyznaczonych godzinach, przewodnik oprowadzi po nowo otwartej sali, wskazując najciekawsze eksponaty. Dodatkowo odwiedzający będą mogli dowiedzieć się, jak dawniej biesiadowano w dworze ziemiańskim i jakie dania królowały na pałacowym stole.

20:00-21:00 O polskich lasach i ich mieszkańcach – spotkanie z leśnikiem
Jest nam bardzo miło poinformować, że na tegorocznej Nocy Muzeów gościć będziemy leśnika z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. W nawiązaniu do prezentowanej przez nas wystawy czasowej, gość opowie jak współcześnie należy dbać o lasy i ich mieszkańców oraz odpowie na nurtujących wszystkich pytanie – jak myślistwo wygląda współcześnie?

18:30-22:30 Muzealna foto-budka – pocztówka z Dobrzycy
To już nasza tradycja, która pozwala każdemu odwiedzającemu poczuć się, chociaż przez chwilę, jak właściciel dobrzyckiej rezydencji. Załóż cylinder hrabiego i na tle wnętrz pałacowych zrób sobie zdjęcie. Nasz fotograf wydrukuje je w formie pocztówki. Możesz za pośrednictwem pałacowej poczty wysłać ją do bliskich, bądź zachować dla siebie na pamiątkę!

17:00-24:00 Nocny spacer po parku
Zapewne już niejednokrotnie spacerowaliście po dobrzyckim parku, ale czy mieliście okazję przechadzać się alejkami wieczorem, kiedy pawilony są specjalnie oświetlone, drzewa zamazują się z ciemnym horyzontem, a zapach wiosennych kwiatów zachęca do relaksu na ławeczce? Noc Muzeów jest idealnym na to momentem!

tekst: Kinga Jaroszewska – Bałwas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Europejskie Dni Dziedzictwa w Wielkopo...

Przygotowaliśmy specjalny program kulturalno-edukacyjny związany z historią pra...

Kolekcjonerka. Teresa Szwedkowicz (193...

Wystawa przybliża problematykę kolekcjonerstwa prywatnego i antropologii rzeczy...

KONFERENCJA NAUKOWA „AXENTOWICZ. W 165...

Zapraszamy serdecznie na  konferencję naukową "AXENTOWICZ. W 165 ROCZNICĘ ...

Muzeo – Najczęściej wybierany system d...

W dobie dynamicznego rozwoju technologii, zarządzanie zbiorami muzealnymi staje...

XI Międzynarodowa Konferencja Konserwa...

TERMIN I MIEJSCE KONFERENCJI Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spo...