poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Od A do J: berlińskie metro wczoraj i… jutro

Fani berlińskiego metra mogą się udać w podróż w przyszłość. Dzięki wirtualnej wystawie przygotowanej przez Niemieckie Muzeum Techniki oraz BVG Berlin „pociągi jutra” można odkrywać już dziś. Z przedziału pasażerskiego przez wielofunkcyjny schowek, aż do kabiny kierowcy – przez pojazd serii JK przejdziemy jednym kliknięciem myszy.

Dzięki zastosowaniu wysokiej rozdzielczości zwiedzający wirtualną wystawę mogą powiększyć i dokładnie obejrzeć każdy zakątek wagonu. Prezentację wzbogacono o multimedialne punkty informacyjne, teksty, nagrania audio i wideo oraz informacje o pasażerach i konstrukcji pojazdu. Model 360 stopni został stworzony przez TeamOn GmbH na podstawie około 200 zdjęć makiety (modelu 1: 1), która będzie udostępniona do zwiedzania zaraz po ponownym otwarciu muzeum, 1 czerwca.

Zwiedzający będą mogli zobaczyć w berlińskim muzeum nie tylko najnowszy, ale i najstarszy, pochodzący z 1908 roku zachowany wagon niemieckiego metra, a także podwójny wagon z serii F79 z 1980 r. Tytuł wystawy – „Od A do J – metro w Berlinie od 1902 do 2072 roku” nawiązuje do systemu oznaczania kolejnych modeli wagonów. Obecnie do niemieckiej stolicy docierają już pierwsze wagony serii „J”, które mają być gotowe do jazd próbnych w czwartym kwartale 2022 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...