wtorek, 19 października, 2021

Ostatni weekend wakacji w Muzeum w Grudziądzu

Ostatni weekend wakacji w grudziądzkim Muzeum obfitować będzie w wiele ciekawych wydarzeń.

28-29 sierpnia, godz. 10.00 – 18.00
weekendowy wstęp wolny – bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych i czasowych

28-29 sierpnia 2021 r.
Koncerty w ramach V. Festiwalu im. Piotra Janowskiego „Instrumenty-Legendy”
Koncertowy weekend, na który złożą się dwa wyjątkowe koncerty. Wyjątkowe, gdyż bohaterami będą nie tylko wybitni wykonawcy, ale także ich instrumenty. Dodatkowego uroku doda wyjątkowe miejsce koncertów – Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu. Wstęp wolny.

28.08., godz. 16.00
Na skrzypcach „Guarneri” Piotra Janowskiego – recital wykona Alma Serafin Kraggerud – młoda, wybitna skrzypaczka norweska o światowej sławie. Instrument, na którym gra teraz Alma Kraggerud należał do Piotra Janowskiego i na tym instrumencie zostały nagrane wszystkie płyty wybitnego skrzypka. Będzie to unikalna okazja posłuchać recitalu artystki koncertującej na wielkich scenach i usłyszeć piękne brzmienie legendarnych skrzypiec.


29.08., godz. 16.00
Na kolejny koncert z Muzeum Pałacu w Ostromecku przyjedzie fortepian Zygmunta Noskowskiego – wybitnego polskiego kompozytora. Twórczość Zygmunta Noskowskiego na cztery ręce na oryginalnym XIX wiecznym fortepianie kompozytora firmy KRALL & SEIDLER zostanie zaprezentowana przez uznany duet PianoDuo Artists (Joanna Derenda i Marzena Buchwald).

29.08., godz. 12.30
„Droga w kosmos wiodła przez Grudziądz” – otwarcie wystawy poświęconej gen. Mirosławowi Hermaszewskiemu, jego szkoleniu i wyprawie w kosmos oraz spotkanie z gen. Mirosławem Hermaszewskim (Spichrz nr 17).Przed nami także ostatnie spotkania z cyklu „Muzeum na leżaku”:

24.08., godz. 16.30
Dawid Schoenwald
miejsce spotkania: plac przy Flisaku
„Szlakiem grudziądzkich młynów” – oprowadzanie trasą przy murach miejskich, następnie na plantach przy al. 23 Stycznia. Zakończenie spaceru przy Górnym Młynie.

31.08., godz. 20.00
Emilia Markot-Borkowska, Mateusz Promiński
miejsce spotkania: Góra Zamkowa
„Widoki Grudziądza” prezentacja najciekawszych grafik, rysunków i prac malarskich ilustrujących nasze miasto na przestrzeni wieków – wykład z projekcją.

Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora