piątek, 22 września, 2023

„Pamiętaj z nami” 2023 – ruszyła rejestracja na bieg

Muzeum Krakowa zaprasza do zapisów na bieg „Pamiętaj z nami” 2023. To wydarzenie dla osób, którym nie jest obojętna wojenna historia Krakowa oraz bohaterskie postawy i czyny ówczesnych mieszkańców miasta.

Bieg jest częścią wydarzenia „Pamiętaj z nami”, będącego świętem Trasy Pamięci, czyli oddziałów Muzeum Krakowa (Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Apteka pod Orłem, Ulica Pomorska) i Muzeum KL Plaszow. Temat przewodni tegorocznej edycji to Oblicza bohaterstwa. Wydarzeniu będzie towarzyszył bogaty program towarzyszący.

Jak informują organizatorzy, bieg „Pamiętaj z nami” jest z jednej strony podziękowaniem wojennemu pokoleniu krakowian za ich poświęcenie i bohaterstwo, a z drugiej wypełnieniem zobowiązania nas, żyjących, do tego, że nie zapomnimy o tych czynach i będziemy przekazywać tę pamięć kolejnym pokoleniom.

Bieg odbędzie się 13 maja. Rozpocznie się – tradycyjnie – przy ul. Pomorskiej, obok miejsca pamięci narodowej Ulica Pomorska, gdzie w czasie wojny była siedziba i więzienie gestapo. Dalej uczestnicy pobiegną ulicą Łobzowską, pokonają Planty, a potem przez Podzamcze, Bulwary Wiślane, Kładkę Bernatka i ulice Nadwiślańską, Krakusa i Piwną dobiegną na pl. Bohaterów Getta, gdzie zaplanowano metę biegu.

Trasę biegu (5 km) trzeba będzie pokonać w 1 godzinę – biegiem, truchtem lub spacerem.

Szczegółowe informacje o biegu i opłatach, regulamin, link do zapisów oraz program wydarzeń towarzyszących dostępne są na stronie Muzeum Krakowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora