poniedziałek, 20 maja, 2024

„Pamiętaj z nami” 2023 – ruszyła rejestracja na bieg

Muzeum Krakowa zaprasza do zapisów na bieg „Pamiętaj z nami” 2023. To wydarzenie dla osób, którym nie jest obojętna wojenna historia Krakowa oraz bohaterskie postawy i czyny ówczesnych mieszkańców miasta.

Bieg jest częścią wydarzenia „Pamiętaj z nami”, będącego świętem Trasy Pamięci, czyli oddziałów Muzeum Krakowa (Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Apteka pod Orłem, Ulica Pomorska) i Muzeum KL Plaszow. Temat przewodni tegorocznej edycji to Oblicza bohaterstwa. Wydarzeniu będzie towarzyszył bogaty program towarzyszący.

Jak informują organizatorzy, bieg „Pamiętaj z nami” jest z jednej strony podziękowaniem wojennemu pokoleniu krakowian za ich poświęcenie i bohaterstwo, a z drugiej wypełnieniem zobowiązania nas, żyjących, do tego, że nie zapomnimy o tych czynach i będziemy przekazywać tę pamięć kolejnym pokoleniom.

Bieg odbędzie się 13 maja. Rozpocznie się – tradycyjnie – przy ul. Pomorskiej, obok miejsca pamięci narodowej Ulica Pomorska, gdzie w czasie wojny była siedziba i więzienie gestapo. Dalej uczestnicy pobiegną ulicą Łobzowską, pokonają Planty, a potem przez Podzamcze, Bulwary Wiślane, Kładkę Bernatka i ulice Nadwiślańską, Krakusa i Piwną dobiegną na pl. Bohaterów Getta, gdzie zaplanowano metę biegu.

Trasę biegu (5 km) trzeba będzie pokonać w 1 godzinę – biegiem, truchtem lub spacerem.

Szczegółowe informacje o biegu i opłatach, regulamin, link do zapisów oraz program wydarzeń towarzyszących dostępne są na stronie Muzeum Krakowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i życiu. ...

WIKTORIA DUBOWIK / MALARSTWO, BATIK

Zapraszamy serdecznie na wernisaż malarstwa ukraińskiej artystki Wiktorii Dubow...

Nie połamać języka!!!

Już w piątek tłumaczka i filolog Beata Bednarowska będzie gościła w Poznaniu. ...

Chłop-niewolnik? Katalog wystawy

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie Ul. Dwo...

OTWARCIE SEZONU LETNIEGO W SZYMBARSKIM...

28 kwietnia 2024 Skansen w Szymbarku Rejestracja Zapraszamy w niedziel...