poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Patria Nostra – konkurs dla młodych pasjonatów historii

Trwa nabór zgłoszeń do VII edycji Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra skierowanego do młodzieży polskiej i polonijnej z całego świata. Jego celem jest propagowanie wiedzy o historii Polski i krzewienie patriotyzmu wśród młodych Polaków.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Patria Nostra. Jest on adresowany do młodych ludzi w wieku 12-19 lat. Zadaniem uczestników jest wykonanie krótkiego 50-cio sekundowego filmu bądź animacji prezentującej ważne wydarzenia z historii Polski. Dotyczą one wydarzeń z jednego z 52 tygodni w roku. Tematy przydzielane są według kolejności zgłoszeń, na podstawie listy ułożonej w porządku chronologicznym.

VII Edycja Konkursu Patria Nostra składać się będzie czterech odrębnych konkursów regionalnych – Wschodniego, Zachodniego, Północnego i Południowego. W każdym z nich dodatkowo weźmie udział 7 drużyn polonijnych.
Piątym – bardzo ważnym elementem – jest Konkurs Międzynarodowy, w którym bierze udział młodzież ze szkół polonijnych na całym świecie.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 30 czerwca, a prace można będzie nadsyłać do 30 września. Wyjątkiem jest konkurs regionalny Południowy, gdzie zgłoszenia trzeba dokonać do 30 maja, a pracę nadesłać do 15 sierpnia.

Linki do rejestracji:

REGION ZACHODNI

REGION WSCHODNI

REGION PÓŁNOCNY

REGION POŁUDNIOWY

Każdy konkurs zostanie zakończony uroczystymi galami finałowymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu oraz – po raz pierwszy – w Gdańsku.

Więcej informacji na stronie konkurs-patrianostra.pl.

Źródłoserwis RP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora