czwartek, 8 czerwca, 2023

Paulina Florjanowicz nową dyrektor NIMOZ

Nową dyrektor Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów została dr Paulina Florjanowicz. Swoją pięcioletnią kadencję na tym stanowisku rozpoczęła 1 stycznia.

Paulina Florjanowicz jest doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie archeologii, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Z sektorem kultury jest związana od ponad dwudziestu lat. W latach 2003-2005 pracowała w Narodowym Centrum Kultury, a później w Narodowym Instytucie Dziedzictwa (w latach 2010-2013 była jego dyrektorem) i w Narodowym Instytucie Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Od 2016 r. była dyrektorem Departamentu Dziedzictwa Kulturowego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odpowiadała za nadzór nad sektorem muzealnym oraz polityką pamięci.

Dr Paulina Florjanowicz jest członkiem European Association of Archaeologists, International Committee for Museum Security oraz wielu rad muzealnych działających przy muzeach krajowych, ekspertką i wykładowczynią międzynarodowych grup refleksyjnych z obszaru zarzadzania dziedzictwem, statystyką i edukacją kulturalną oraz autorką wielu tekstów poświęconych tym zagadnieniom.

ŹródłoMKiDN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora